Перша допомога потопаючому
Утоплення — це перекриття дихальних шляхів водою, мулом або багном.
Смерть у разі утоплення може настати протягом 1-3 хвилин внаслідок припинення надходження до легень кисню, що називають асфіксією (задухою), або ж миттєво.
Неефективно перевертати людину чи класти через коліно. Чому? Переважна кількість утоплень це, так звані, "сухі утоплення". Стан, при якому людина втопилася, але в легенях немає води. Цікаво, правда? Такий стан виникає внаслідок потрапляння на голосові зв’язки, або на вагус холодної чи брудної води, після чого одразу ж змикаються голосові зв’язки. І все. Води в легенях немає, але людина дихати не може, бо дихальні шляхи перекриті.
Коли перевернути людину догори дригом, вода таки буде витікати. Але звідки? Відповідь — зі шлунка!!! А в шлунку вона нам не заважає. Будь-яке сухе утоплення з часом стає мокрим. Це можливо у двох випадках:
Ви людину врятували — потім відбувається набряк легень, тому навіть після успішного порятунку — в лікарню.
Спазм, зупинка дихання. Людина йде на дно, смерть, зв’язки розслабляються і — все, утоплення мокре.
Увага, правильна тактика!
Читайте також: 7 мифов о кислороде и его влиянии на организм
-
Якщо ви побачили, що людина йде під воду — НЕ КИДАЙТЕСЯ одразу до неі! Бо підете туди удвох. Навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся, поки людина втратить свідомість, а вже тоді рятуйте ії. Або ж киньте до людини щось, що плаває, — круг, пляшка і тд.
-
Пам'ятайте про травму шийного відділу хребта!
-
Дістали людину з води, фіксуємо голову, перевірка свідомості, дихання, та за іх відсутності — серцево-легенева реанімація.
-
Періодично, коли в ротовій порожнині накопичилась піна, перевертайте пацієнта на бік і очищуйте ротову порожнину, продовжуйте реанімацію.
-
Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки