MENU

Максимально коротко про нелегітимність усієї чинної системи влади і що нам з цим робити

4696 0

Про життєво важливе.

Стаття 157 Конституції України:

Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Стаття 106 (п.20) Конституції України:

Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України;

Ст.1 Закону України Про правовий режим воєнного стану:

…Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності…».

Після Майдану не відбулося легітимної зміни влади, оскільки: 

Не було оголошено повстання згідно «Загальної декларації прав людини».

Читайте також: Дацюк: Ми взагалі не знаємо, що насправді відбувається в Україні

Не відбулася конституційна процедура імпічменту.

Не було змінено чинну олігархічно-охлократичну систему влади (не відбулося жодної «революції»).

Відтак, згідно Конституції України, після появи «зелених чоловічків» у Криму чи «апалчєнцєв» на Донбасі, так званий в.о. Президента Турчинов, чи згодом однотурово обраний Порошенко, були зобов‘язані провести мобілізацію та ввести особливий правовий режим воєнного стану.

На думку екс-генпрокурора України, Заслуженого юриста України та колишнього судді Конституційного Суду України Віктора Шишкіна, яка базується на відповідних рішеннях КСУ – мобілізація без введення воєнного стану є порушенням Конституції.

Підстави для введення воєнного стану, що в 2014 році, що сьогодні, є очевидними. 

Проте, якщо в 2014 році такий особливий правовий режим мав би запобігти тому, що відбулося, то сьогодні – це останній козир Порошенка для збереження своєї влади та запровадження диктатури.

В умовах воєнного стану, який чинна влада була зобов'язана ввести, згідно Конституції та чинного на цей час «Закону «Про правовий режим воєнного стану», заборонено проводити будь-які вибори та вносити зміни до Конституції. Відтак, УСІ нинішні депутати (від народних до місцевих), а також прийняті ними закони є сумнівної легітимності.

Дискурс щодо змін до чинної Конституцію України є нікчемним без врахування ситуації коли країна де-факто частково окупована і знаходиться в стані неоголошеної війни.

Отже, в підсумку, станом на сьогодні, ми маємо державу з сумнівної легітимності органами державної та місцевої влади, які обрані (створені) з порушенням Конституції України та чинного законодавства. І нині представники цієї влади намагаються провести чергові нелегітимні вибори та незаконно внести зміни до Конституції.

Чи потрібний новий суспільний договір, тобто цілком нова Конституція, і чи це відновить легітимність влади в Україні?

Так, щодо нової редакції Конституції України можна вести дискусії, навіть потрібно, але розуміючи наступне:

1. Змінювати Конституцію сьогодні категорично не можна.

2. В конституційному процесі, якщо його проводити у нинішніх реаліях, об‘єктивно не будуть задіяні мешканці анексованого Криму та квазідержавних утворень ЛНР/ДНР, отже «нова Конституція» таким чином легалізує нині порушені суверенітет і територіальну цілісність України. 

Читайте також: Початкові проблеми Конституанти

3. Єдиний спосіб відновити легітимність системи влади в Україні – це неухильне виконання чинної Конституції України, зокрема щодо встановлення конституційного народовладдя шляхом утворення територіальних громад, передбачених ст.140.141,142,143 Конституції України та Європейською Хартією місцевого самоврядування.

Підсумовуючи. В ситуації часткової втрати територіальної цілісності та державного суверенітету, коли вся система влади в державі є напівлегітимною, єдиним конституційним і законним шляхом відновлення легітимності влади, а відтак і заміни антиконституційної олігархічно-охлократичної системи влади на передбачене Конституцією України реальне народовладдя, є реалізація в законодавчому полі чинної Конституції України.

Не дискутую – обгрунтування викладених тут думок є в низці публікацій. Просто вважаю, що над цим необхідно задуматися і принаймні розуміти, в якій ситуації ми знаходимось.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій СИТНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини