MENU

Після ЧС-2018. Чи нападе Путін на Україну?

2424 0

Мета Москви – не ескалація заради ескалації, а контроль над усією Україною: дезорганізація, хаос

Не думаю, що чемпіонат світу з футболу якимось чином вплине на впевненість Путіна на міжнародній арені. У своєму розумінні він вже більш ніж впевнений.

Путін порушив десятки міжнародних угод, зробив масу військових злочинів, але був зупинений в Україні, українською армією і суспільством. Адже спочатку він планував (і не приховував цього) розчленувати Україну і створити з 12 областей так звану Новоросію. Однак план провалився. І це саме та подія, яка дійсно вплинула на подальші можливості і дії Путіна.

Звичайно, чемпіонат – важлива подія для російської пропаганди, але вона не визначає політику Кремля. Вона давно визначена.

Розумію, чому зараз все частіше говорять про ризик ескалації в Україні після закінчення футбольного мундіалю. На думку відразу приходить Олімпіада в Сочі в 2014 році. Я до речі згадую і 2008-й, коли після і навіть під час Ігор в Пекіні відбувся напад РФ на Грузію. Проте, найближчим часом, думаю, не варто чекати військової ескалації Путіна в Україні. І на це є дві причини.

Проблема Трампа в тому, що з Гельсінкі доведеться повернутися назад до Вашингтона

По-перше, Путін знає, що це йому дорого коштуватиме, та й українська армія зараз сильніша, ніж чотири роки тому. До того ж країна має тепер сучасну зброєю, включаючи протитанкові ракети. І зрозуміло, що в разі військової ескалації Захід введе набагато серйозніші санкції, ніж сьогодні.

Читайте також: "Слава Україні" – це не тільки "смерть ворогам"!

А по-друге, мені здається, що зараз мета Москви – не ескалація заради ескалації, а контроль над усією Україною: дезорганізація, хаос. Є всі ознаки того, що Москва робить ставку не на військову ескалацію, а на використання всіх методів гібридної війни протягом виборчої кампанії в Україні, яка вже фактично почалася. Це і підтримка явних і неявних прокремлівських кандидатів, і технічне втручання, і провокації, включаючи терористичні акції – все що завгодно.

Що стосується Трампа, то він із задоволенням домовився б з Путіним по Україні про що завгодно: він же сказав, що і «Крим ваш» і, будь ласка, повертайтеся в Велику сімку. Проблема Трампа в тому, що з Гельсінкі доведеться повернутися назад до Вашингтона. А там думка військово-політичного класу одностайна – протистояння Путіну і підтримка України. Ця точка зору постійно артикулюється і добре відома завдяки Курту Волкеру.

Читайте також: Про що можуть домовитися Трамп і Путін

Будь-які так звані домовленості Трампа з Путіним будуть відкинуті в США. У Кремлі просто не розуміють, як влаштована американська політична система. Вони, може, думають, що президент там такий самий диктатор, як і Путін в Росії, але ні. Згадайте закон про санкції, прийнятий в Конгресі майже одноголосно. І ця позиція не зміниться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ПІОНТКОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини