MENU

Що змусило лояльну Грецію піти на відкритий конфлікт із Росією

3804 0

Путін і Ципрас

Уряд Греції вирішив вислати з Афін двох російських дипломатів. На перший погляд ця новина може здатися дивною. Уряд Греції – один із тих європейських кабінетів, який завжди намагався підтримувати теплі відносини з Москвою.

Перемогу партії чинного прем'єр-міністра Алексіса Ципраса на парламентських виборах у Росії свого часу сприймали як одне з головних політичних досягнень на Балканах і в Європі в цілому. Активісти цієї партії відомі своїми теплими контактами із Кремлем, спільною роботою з Російським інститутом стратегічних досліджень. Що ж могло статися, що змусило Афіни піти на публічний конфлікт із Москвою?

Кремль вирішив перешкодити здійсненню одного з найважливіших звершень у політичній кар'єрі Ципраса – врегулюванню конфлікту із сусідньою Македонією. Афіни та Скоп'є прийшли до історичної згоди щодо зміни конституційної назви цієї країни на Республіку Північна Македонія. Саме здійсненню цієї домовленості й намагалися перешкодити російські дипломати.

Читайте також: Підписано угоду про перейменування Македонії

І це тільки один із аспектів їхньої діяльності. Серед інших називають спроби розширити вплив у православній церкві (вочевидь актуально напередодні розгляду питання про українську автокефалію) – як у її місцевих структурах, так і на горі Афоні, цьому оплоті традиціоналістів.

Але втручання в церковні справи Ципрас іще міг би стерпіти. А ось спроби зірвати домовленості з Македонією – удар по хворому місцю. Тим паче, що Москва активно діє і в самій Македонії. Посольство Росії в цій країні – справжнісінький штаб дестабілізації та антиурядової діяльності, звідти потрібно висилати не двох дипломатів, а відразу всіх.

Кремль намагається використовувати колишню правлячу партію ВМРО-ДПМНЄ, керівництво якої активно чинить опір домовленостям із Грецією. Діє через проросійського президента Джорге Іванов, зобов'язаного своєю політичною кар'єрою одному з найкращих друзів Москви, колишньому прем'єрові Николі Груєвському. Але Македонії виявилося недостатньо. У Грецію теж полізли.

Читайте також: Балканська криза православ'я: контури церковної війни вже очевидні

І зрозуміло чому. Остаточне схвалення грецько-македонських домовленостей відкриває Македонії двері в НАТО та Європейський Союз, перетворює зміни в цій балканській країні на незворотні, виключає можливість системного російського впливу на владу Македонії. Зокрема й у питанні щодо будівництва альтернативних газопроводів, які необхідні Москві для ізоляції України.

Саме тому в Росії вирішили не вибирати методів та образили самолюбство свого давнього союзника Ципраса. Можливий конфлікт із Афінами здався дурницями в порівнянні з можливою втратою впливу в Македонії та на західних Балканах у цілому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини