П'ять порад тим, хто втомився від суперечок у Фейсбуці
1. Постійне фільтрування новинної стрічки:
– встановлення й, у разі потреби, зміна пріоритетів у показі;
– постійне швидке реагування на неприйнятні пости (з діапазоном реакцій від приховування до скарги);
– більша перебірливість у формуванні стрічки друзів як у реальному часі, так і «заднім числом», тобто проведення періодичних «чисток».
Читайте також: А что с тобой делает Фейсбук?
2. Перехід у інші соцмережі.
Інстаграм (говоритиму саме про нього, бо Телеграмом поки що не користуюсь) – це не просто “візуально центрована” соцмережа. Для мене це своєрідна альтернатива Фейсбуку на всі «погані новини – хороші новини». Спробуйте подивитися на нього саме під таким кутом зору.
Загальна тональність Інстаграму – позитив. Прихований меседж середньостатистичного користувача цієї соцмережі: «Я тут вам трішки похвалюсь». А у Фейсбуці: “Я тут вам розповім, що я про все це думаю”. Оскільки в думках більшості переважає негатив, різниця очевидна.
3. Перехід у Месенджер.
Маю на увазі пряму комунікацію з тими, хто цікавий (потрібний) замість «потокового» споживання їхніх новин. Потрібно сконтактувати з людиною – пишете їй відразу у месенджер, не гортаючи стрічку. (Якщо, звісно, перед початком спілкування немає потреби “поринути в контекст” життєдіяльності майбутнього співрозмовника, що є бажаним, приміром, для журналістів, які планують інтерв'ю).
4. «Писати, а не читати».
Можна безкінечно переглядати стрічку і сперечатися під чужими дописами — а можна написати власний і самому виступити каталізатором дискусії. Або спочатку написати власний допис, а потім читати чужі.
Один із способів упорядкувати свою поведінку у Фейсбуці – домовитись із самим собою: я нічого нікому не коментую. Тільки пишу своє і переглядаю чуже. А на дискусії – табу.
Ще один варіант: писати коментарі лише позитивного змісту. Причому – лише тоді, коли ви справді щирі.
Читайте також: Чому Фейсбук банить вас і ваші пости: розслідування
5. «Життя – це офлайн».
Фраза, яку часто повторює у своїх виступах Ігор Манн, – це і про «цифрову гігієну». Щоб не розчаровуватись у Фейсбуку, не варто ним надмірно зачаровуватися. Ключовий критерій тут – доцільність.
«Доцільність» – це коли те, що ви робите, дотичне до цілі, яку перед собою ставите. Доцільність у використанні соцмереж – це насамперед фільтрація: і того, що постите, і того, що читаєте.
Погано не «зависати» у Фейсбуку, а бути при цьому неперебірливим і некритичним. Втрачати відчуття усвідомленої присутності в теперішньому часі. Адже скрізь можна знайти й корисне, й непотрібне.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки