MENU

У серпні вартість переважної більшості продуктів не зросте – експерт

787 0

Поки країна чекає офіційної статистики щодо цін на продукти за липень, то наведемо власні дані Асоціації постачальників торговельних мереж. Ми прогнозували дефляцію в липні – серпні.

Так воно і сталося: Держстат відзвітував про дефляцію в 0,7% у липні. І перш за все це відбулось за рахунок низьких цін на продукти, доля яких в наших витратах складає біля 40% в середньому по країні.

Наш власний моніторинг не є повним, оскільки проводиться лише в декількох великих містах країни. Але він добре відображає тенденції, які спостерігаються в Україні, тобто, або ціна зростає, або, навпаки, знижується.

Читайте також: У Києві найдорожчий хлібний кошик, а на Одещині – найдешевший

Так за даними нашого власного моніторингу хліб, всупереч деяким прогнозам тримався на місці. Вартість усіх видів соціального хлібу не зросла, а житнього хлібу навіть зменшилась на 0,6%, порівняно з червнем цього року. Уперше з початку року всі види м’яса продемонстрували свою можливість падати або триматись на місці. Яловичина, як безумовний лідер цього року за швидкістю подорожчання, відкотилась на 1,3%, свинина – не ворухнулась, курятина впала: філе – на 2,1%, а бройлер – на 1,3%. Сало і варені ковбаси показали мінус 0,3%, а от морожена риба трошки зросла – на 0,2%. Яйця впевнено крокують униз не перший місяць. За липень ціна десятка знизилась на 6,5%.

Молочні продукти демонстрували кожен свій тренд: молоко додало 0,7% за місяць, м’який сир – 1,3%, ціна сметани не змінилась, а вершкове масло навіть впало на 0,7%.

Овочі грали кожен як хотів: картопля зросла на 12,6%, цибуля – на 23,1%, а капуста впала – на 3,1%, морква, після карколомного стрибку підслизнулась та покотилась вниз – одразу на 27,4%, а буряк взагалі впав на 29,3%. Яблука також стали нам доступніше, їх ціна впала на 19,7%.

Щодо бакалії, то не зважаючи на заготівлю варення, цукор став дешевше на 0,9%. Також подешевшало борошно – на 0,2% та манка – на 0,1%. Усі інші продукти цієї групи не принесли позитива покупцям: ячна крупа +0,2%, пшоно +0,7%, гречка +1,4%, а рис +1,9%.

У серпні нам також світить досить доступно харчуватись, оскільки навіть девальвація гривні не сильно вплине на вартість переважної кількості продуктів.

Читайте також: Де в Україні найдорожчі і найдешевші крупи?

Але колись необхідно буде платити по рахункам. І рахунки почнуть збільшуватись у вересні, коли інфляція продовжить свою погану справу, до якої ще доєднається девальвація гривні. Багато кому хотілось би повернутись до тих часів, коли ціни були стабільними.

І це не лише було в СРСР. З давних часів і по Першу світову війну інфляції, як поняття, не існувало, оскільки ціни взагалі не зростали.

Люди народжувалися та помирали, а вартість всіх продуктів та товарів була однаковою. Виключенням були роки неврожаю, оскільки за відсутності розвинутою світової торгівлі, в кожній країні могли дорожчати продукти.

Але після того вони завжди повертались до своїх позначок. У сучасному світі це вже неможливо, тому й цікавимося новинами та спостерігаємо за цінниками.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини