MENU

"Якщо хочете купити дешевше, вам до Польщі. Навіть у розпал літа та при українському врожаї", – експерт

3837 0

Цей матеріал хотілося написати про те, що літом в нашій країні найдешевші овочі та фрукти завдяки родючій землі та працелюбним людям. А вийшло знов, що якщо хочете купити дешевше – вам до Польщі. Навіть у розпал літа та при великому українському врожаю.

Ми знов взяли для порівняння столичні оптові ринки в Україні та Польщі – “Столичний” та “Броніше” та найбільш поширені овочі та фрукти літом. Та на цих вихідних провели моніторинг.

З’ясувалось, що в Києві лише 6 найменувань продуктів можна купити дешевше, ніж в Польщі, один товар коштує однаково та 8 позицій у сусідів дешевше. Тобто рахунок 6:8 не на нашу користь. При цьому взяті середні ціни, оскільки як у Польщі, так і в Україні на цих ринках названі продукти можна було купити ще дешевше, а саме до 20%. 

Читайте також: Ці фрукти й овочі потрібно мити особливо ретельно

У нас, на ринку “Столичний” виявились дешевшими кавун, ціна якого була 4,6 грн за кілограм, кабачок, який продався по 6грн, капуста та яблука – по 6грн, огірок – 12,5грн, віноград – 27,5грн. Ці продукти у Варшаві в середньому коштують: кавун – 16,7грн, кабачок – 14грн, капуста – 6,4грн, яблука – 9,4грн, огірок – 14,2 грн, віноград –28,4 грн.

Рівна ціна в наших країнах була на помідор, якій в середньому коштує 6 грн. 

А польський “Броніше” може похвалитися дешевою картоплею – по 5 грн за кілограм, буряком – по 5,7 грн, кріпом – по 6,4 грн, цибулею – по 6,7 грн, сливою – по 7грн, морквою – по 12,4грн, салатом – по 26,6грн і петрушкою – по 35,5 грн. У Києві на ці вихідні ціни на них були такі: молода картопля – по 5,5 грн, цибуля – по 7 грн, буряк – по 7,5 грн, слива – по 10 грн, морква – по 15 грн, петрушка та кріп – по 50 грн і салат – по 60 грн за кілограм.

Керівникам нашої держави було б цікаво дізнатися одну історію, яку мені розповіла людина з високого керівного органу в столиці. Минулого тижня державний орган був паралізований через подорожчання огірків, оскільки усі люди похилого віку обговорювали різкий стрибок їх вартості.

Читайте також: У серпні вартість переважної більшості продуктів не зросте – експерт

І всі інші співробітники не могли нічого з цим зробити. Тому можна створити найкращі умови роботи, але коли людина повертається з роботи до дому, то вона постає перед питанням вартості продуктів.

І нічого з цим не зробиш. Тому лише покращуючи умови життя українців можна зробити ефективною державу! А не навпаки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини