MENU

Молоді люди кращі підприємці та стартапери. Міф чи реальність?

2523 0

Є такий міф – молоді люди кращі підприємці та стартапери. Це не так. Середній вік успішних підприємців біля 45 років.

Класичні приклади віри в те що, молоді люди більш успішні в створенні нових успішний фірм, це цитата Марк Цукерберга: "молоді люди просто розумніші" та стипендія в 100 000 доларів засновника PayPal Пітера Тіля для підприємців, яким менше 32 років.

В Україні цей міф теж присутній. Нещодавно я написав де працюють випускники Київської Школи Економіки. У відповідь було кілька коментарів про те, що важливо щоб випускники започатковували свої компанії. Інший приклад Львівська Політехніка, що відкрила стартап школу і маркетує її не лише для "студентів університетів, але і учнів старших класів та коледжів". Студія Радіо Свобода в своємо матеріалі "Робота, бізнес чи успішний стартап в шкільному віці? Це можливо!" адвокує підприємництво для молоді. Числені сайти з бізнес освіти пишуть "Стартапери — це люди, найчастіше у віці від 23 до 27 років, які працюють над розвитком нової компанії." (biznes-plan. com. ua) та "Творці стартапів молоді. Багато відомих успішні стартапів – дітища вчорашніх студентів. Згідно зі статистичними даними, середній вік стартапера – 25 років." (biznesua. com. ua).

Читайте також: Пять уроков Берлина для Украины и Киева

У мене немає досліджень стартаперів та підприємців в Україні. Але такі дослідження є для Сполучених Штатів Америки (посилання в першому коментарі). Висновок на основі даних з 2,7 млн нових компаній в 2007-2014 роках – середній вік найбільш успішних підприємців 45 років.

Дослідження не дають відповіді чому саме так. Але на мою думку є кілька можливих відповідей. По-перше, для успішного створення бізнесу потрібен досвід. Людина має спочатку стати найкращим фахівцем в чомусь одному, навчитись досягати результатів в більше стандартному середовищі, а вже тільки потім засновувати свій бізнес.

По-друге, тут є філософське питання – підприємцями народжуються чи стають? Можливо багато людей вважають, що підприємництво – це генетична риса. Див наприклад скріншот де на форумі людина стверджує що ти "або підприємець або ні". Це приваблива і трохи популістична точка зору. Для того щоб бути успішним підприємцем потрібно щоб пощастило – потрібно таким народитись. І не потрібно багато вчитись і працювати. На жаль чи на щастя, дослідження показують що це не так.

Читайте також: ТОП-10 висновків про успіх, мотивацію та освіту

Для мене це дослідження – "позитивні новини". Тут є якась глибока справедливість. Можливо, успіх – це не питання везіння чи зв'язків, а питання навчання та досвіду. Ті хто працюють стають успішними.

Який з цього висновок? Розвивайте себе. Навчайтесь. Покращуйте свої знання. І не бійтесь використовувати свій досвід та ідеї для створення нового бізнесу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тимофей МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини