MENU

Це перемога: української мови на радіо стане ще більше

1927 0

Дуже хороші показники щодо виконання закону про квоти на радіо.

Обсяг пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 54%, а відники говорять українською у 84% випадків. Перевиконання квоти україномовних пісень від мінімально встановленого законом значення становить 24 відсоткові пункти.

Читайте також: Філолог назвала головні проблеми, які гальмують розвиток української мови

Отже, українських пісень для виконання і навіть перевиконання квоти не бракує. Хоча під час напрацювання закону проросійські медійні лобісти в робочій групі та на круглих столах затято переконували нас, що українських пісень немає, і нам довелося навіть скласти для них список з тисяч сучасних українських пісень.

Також представники проросійської індустрії переконували нас, що квоти вб'ють "їхній бізнес". Але квоти працюють майже два роки й ні одна станція не закрилася. Зате радіослухачі нарешті можуть чути українських виконавців, а виконавці – доносити свою творчість до слухачів. До запровадження квот україномовних пісень на радіо було менше 5%.

Читайте також: Ніцой: Я будую навколо себе український світ. Як можу. Як умію. Не завжди так, як комусь подобається

Незабаром, 8 листопада, закон про радіоквоти запрацює на повну силу й української мови на радіо ще побільшає. Але розуміємо, що радіо – це лише одна зі сфер, де мова потребує підтримки. Для повноцінного відродження української мови необхідно нарешті ухвалити Громадський закон про мову 5670(д), який стосується всіх сфер і забезпечить комплексний ефект. Приклад радіоквот доводить, що закони на підтримку мови можуть бути цілком успішними та бажаними, а страхи та маніпуляції опонентів мови не мають підстав.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ОСНАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини