MENU

Путін вступив у небезпечну гру з британцями

2667 0

Англійці домоглися, чого хотіли, коли публікували фотографії і уривчасті дані про тих, кого підозрюють у спробі отруїти Сергія і Юлію Скрипалів

Володимир Путін, який ще нещодавно вдавав, що він вище британських інсинуацій, вирішив за необхідне особисто втрутитися в ситуацію. Під час пленарної сесії Східного економічного форуму президент Росії розповів, що владі відомі люди, чиї фотографії було опубліковано під іменами Олександр Петров і Руслан Боширов: «Ми, звичайно, подивилися, що це за люди, і знаємо, хто вони такі. Ми їх знайшли. Нічого там особливого і кримінального немає, запевняю вас». Водночас Путін запевнив, що це «цивільні, звісно», люди. А далі звернувся до «Петрова» і «Боширова» майже з проханням: «Я хочу до них звернутися, щоб вони почули нас сьогодні. Нехай вони прийдуть куди-небудь, ось до вас, у засоби масової інформації. Сподіваюся, що вони самі з'являться і самі про себе розкажуть». Водночас залишилося загадкою, чи то він за звичкою увімкнув дурника, зображуючи, що у вільній Росії хтось може проігнорувати путінські рекомендації, чи то головні фігуранти, тверезо оцінивши свої життєві перспективи, вирішили сховатися і від російської влади.

Читайте також: Росія та репресії: всі без винятку росіяни – вірнопіддані своєї влади

Ще й більше, виявилося, Петров і Боширов відомі не тільки Путіну, але і Вікторії Скрипаль, постійній учасниці всіляких шоу, які влаштовують російські пропагандисти, щоб довести, що вся історія з отруєнням «Новачком» — британська провокація. Ця тітка, котра активно заробляє на отруєнні родичів, вже розповіла таке: «Через свої джерела я знаю, що це прості люди. Робота Петрова навіть не пов'язана з держслужбою». «Якщо Руслан (Боширов) ще схожий у житті й на паспорті на фотографію (яку опублікував Скотланд-Ярд), то Петров "навіть поруч не стояв" зі своєю фотографією. Навіть більше, за моїми даними, Олександр Петров не перебував у цей час у Великобританії», — поділилася Вікторія Скрипаль знанням, яке незрозуміло звідки з'явилося. Можна припустити, що вищезазначені «джерела» — працівники спецслужб, які проводили з тіткою тренінги, під час яких вона випадково побачила головних фігурантів.

Не так уже й складно передбачити, що буде потім. Логічно пов'язати зібрані британцями дані і не зізнатися при цьому в організації вбивства досить важко. Двоє людей, які пред'явили під час отримання візи банківські рахунки на тисячі фунтів, після прибуття в Лондон оселилися удвох в одному номері найдешевшого готелю. Водночас весь візит до Британії звівся до двох поїздок у Солсбері, де і було скоєно злочин. А треба ще пояснити наявність квитків на кілька зворотних рейсів.

Тепер британські порфирії петровичі будуть з бридливою цікавістю спостерігати за російськими потугами пояснити все це. Лондон чекатиме чергової дурості, а потім викладатиме інформацію, яка цю дурість спростовує. Дозволити обвинуваченому самому заплутатися в незліченних взаємовиключних поясненнях — класична тактика будь-якого слідчого.

Варіантів у Москви небагато. Найімовірніше, будуть пред'явлені якісь люди, які скажуть: «Я не я, кінь не мій». А іменами нашими і фотографіями, мовляв, підступно скористалася британська розвідка.

Читайте також: Якою є російська людина й на чому "рускій мір" стоїть

Приблизно так вже пояснює те, що сталося, якийсь Олександр Сергійович Петров, співробітник томського фармацевтичного НВО «Віріон», який входить до складу ФДУП «НВО Мікроген» і виготовляє імунобіологічні препарати, і виявився кілька днів тому. Простий співробітник НВО «Мікроген» Олександр Петров заявив: «Я нічого не знаю про це і до історії зі Скрипалями не маю жодного стосунку. Це повний збіг: я не те, що в Лондон, я навіть до Алтаю не можу доїхати». Якщо так, то залишається тільки здогадуватися, чому «Петрова» не випускають на публіку, чому він заявляє, що повинен «подумати» кілька днів перед приходом у ЗМІ. Очевидно, тому що така версія не знімає питання, хто ті двоє, які вилетіли 2 березня рейсом «Аерофлоту» SU2588 за закордонними паспортами серії «65», чиї номери відрізнялися лише останньою цифрою. Нехай зловмисники використовували імена невинних законослухняних громадян. Але ж анкети під час звернення по закордонні паспорти вони заповнювали? Хтось перевіряв повідомлені ними дані, хтось спілкувався з ними?

Ще гірше, якщо публіці представлять «цивільних» людей, які реально виїжджали до Англії (а до цього ще два десятки разів у Женеву та інші європейські міста). Найняли, мовляв, мужиків перевозити або навіть закуповувати щось важливе для замовника. Хоча б ті колекційні монети. Не дарма ж «Петров» і «Боширов» простирчали деякий час біля дверей нумізматичного магазину в Солсбері. Але для цього необхідно по-швидкому створити легенди, підготувати свідків — однокласників, товаришів по навчанню в інститутах, товаришів по службі. І ці легенди повинні витримати перевірку незліченних журналістських команд, що більш ніж сумнівно.

У цьому випадку, найімовірніше, фігуранти повідомлять на камери журналістів, навчених не ставити зайвих запитань, свої безглузді версії, а потім зникнуть. А російська влада з невинним виглядом заявить, що в нашій демократичній державі приватне життя громадян — це святе. Пригадується, так само в Міноборони пояснювали відмову в публікації прізвищ солдатів, загиблих унаслідок дідівщини. Однак якщо не брати до уваги запійних глядачів російського ТБ, такі пояснення ніякого не переконають. Таким чином, Москва вступила в гру, під час якої буде приречена нагромаджувати одну брехню на іншу...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ГОЛЬЦ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини