Більше мільярда гривень на імітацію наукової діяльності
Аналітичний центр CEDOS опублікував приголомшливе дослідження ефективності роботи Національної академії педагогічних наук.
Більше 90% статей НАПНУ не містять інформацію про новизну дослідження, 70% не містять аналізу попередніх досліджень – не зрозуміло, навіщо вони взагалі були написані. 3/4 статей не використовують іншомовних джерел, крім російськомовних, – світової науки для наших "учених педагогів" не існує. Більш ніж 4/5 публікацій не обробляють і не аналізують жодних даних – на Заході такі статті не мали б навіть шансу на публікацію. Нарешті 90% так званих статей НАПНУ не містять опису методології дослідження – тобто їх неможливо відтворити та перевірити. По суті такі "статті" можна просто вигадувати з голови, особливо не переймаючись.
Читайте також: Два правила реформування нашої науки
За всю цю нахабну профанацію лише наступного року ми з вами як платники податків заплатимо 211 мільйонів гривень! Більше мільярда гривень на імітацію наукової діяльності за п'ять років! У той час, коли в країні намагаються провести освітню реформу, дослідження для якої має забезпечувати Академія педнаук. Правду кажуть, що від паніки щодо стану української освіти й науки населення утримує лише те, що абсолютна більшість не має уявлення про глибину прірви, перед якою ми стоїмо.
Після таких звітів на Заході керівництво організацій подає у відставку, а самі організації розформовують. Про необхідність переведення освітніх досліджень на грантову основу, щоб найкращі науковці країни, незалежно від місця роботи, конкурували за гроші на конкретні проекти на чесній основі, говорять уже роками. В Україні ж, за словами директора CEDOS Єгора Стадного, окремим людям з Академії вистачило нахабності дзвонити міжнародним донорам, що фінансували аналіз роботи НАПНУ, з умовляннями не давати CEDOS грошей і припинити дослідження.
Читайте також: Пошесть тотальної безкарності в українській освіті
Знаєте, набридло. Набридло, що під час війни можна спокійно публічно розтринькати мільярд гривень і тобі за це нічого не буде. Набридло, що МОН знову проігнорує цей скандал, як проігнорував попередні скандали з педагогічною освітою та наукою. Набридло, що купа талановитих дослідників освіти мають терпіти поряд із собою таких "колег". Чаша терпіння освітньою спільноти та громадян не безкінечна.
Вибірка статей, які було проаналізовано, включає усі наукові статті трьох установ НАПНУ (Інституту педагогіки, Інституту вищої освіти, Інституту спеціальної педагогіки) за період 2014-2016 років. Загалом 663 статті. Детальніше про методологію, ці й інші результати аналізу можна прочитати в повному звіті за посиланням.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки