Топ-8 новин за 21 вересня: світові події п'ятниці
Росіяни хотіли викрасти Ассанжа з Лондона, Порошенко подав до суду на BBC, а Китай страшенно образився на США за санкції
1. Почну сьогодні зі шпигунської, майже кінематографічної історії. Як з'ясували журналісти газети The Guardian, російські спецслужби планували провести операцію з вивезення в Москву австралійця Джуліана Ассанжа - творця і керівника сервісу Wikileaks. Ассанж уже кілька років нудиться в посольстві Еквадору в Лондоні, звідки ніяк не може вийти: є висока ймовірність, що за воротами британці його одразу заарештують і передадуть через Швецію у США. Щоб цього не сталося, росіяни і розробляли спецоперацію з порятунку австралійського хакера. Москві він дорогий тим, що багато разів публікував у Мережі американські секрети, а також допомагав Кремлю втручатися в американські вибори. Власне, через це американці і хочуть його судити і (ймовірно) стратити.
2. Президент України сьогодні подав у суд на британську телерадіокорпорацію BBC. Петро Порошенко має намір притягнути британців до відповіді за новину про 400 тисяч доларів, нібито сплачених його людьми за організацію зустрічі з американським колегою Дональдом Трампом. У травні на сайті BBC з'явилася інформація про те, що українська сторона заплатила ці гроші юристу-рішалі Дональда Трампа Майклу Коену. (Зараз ця людина зізналася у скоєнні низки злочинів і співпрацює зі слідством у інших справах). Юристи Порошенко наполягають, що публікація (неправдивих) даних про платіж завдала шкоди його діловій репутації. Тут важливо зазначити, що BBC цей матеріал зі свого сайту не прибирає. Якщо у британців є якісь матеріальні докази справедливості, то зараз саме час згадати про них, діставши з пильного ящика.
3. Неприємності тривають і у відносинах з Угорщиною. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сьогодні оголосив, що Київ готовий до кроків у відповідь, якщо Будапешт спробує обмежити обсяги співпраці України з ЄС і НАТО. Як випливає зі слів Клімкіна, особливий інтерес української влади викликають механізми іноземного фінансування угорської громади Закарпаття. Угорці, нагадаю, погрожують Києву різними карами за те, що той заважає роздавати угорські паспорти в Закарпатті. Україна вважає таку роздачу категорично неприйнятною.
4. Майже одночасно погіршуються і відносини Китаю зі США. Пекін вважає несправедливими і незаконними американські санкції, введені США після купівлі китайцями російських літаків Су-35 і комплексів ППО С-400. Вашингтон ввів обмеження на торгівлю з усіма країнами і компаніями, що торгують російським зброєю. Зараз ось Китай потрапив під роздачу.
5. Росіяни теж відреагували на ці санкції: у Кремлі оголосили, що США "грають з вогнем" і "ведуть нечесну конкуренцію" проти "суперконкурентних" російських товарів. Хоч би там що, Росії зараз дедалі складніше і складніше буде вести торгівлю передостаннім товаром, який досі має попит за кордоном - зброєю. Нафту і газ поки що купують, але амерканци готують санкції, які дуже сильно ускладнять і цю торгівлю. Думаю, ці санкції наберуть чинності взимку-навесні, якщо не трапиться нічого екстраординарного.
Читайте також: The Washington Post: Кто угодно, только не Путин: россияне начинают искать альтернативу
6. Дуже показова новина: сьогодні стало відомо, що з Росії до США втік бізнесмен Сергій Сластіхін, який займався розробками у сфері високих технологій, зокрема - космічними. (У нього навіть був секретний допуск Роскосмосу). Історія проста: бидло і гопники зі Слідчого комітету РФ вирішили, що він занадто багато заробляє, і завели на нього кримінальну справу. Сластіхін, розуміючи, що наступні етапи - це СІЗО і смерть "від серцевого нападу", терміново поїхав до США. Тепер він буде рухати високі технології там. А гобліни з російського СК, навіть переписавши на себе його фірму, все одно її прикінчать, оскільки самі можуть винайти хіба що новий спосіб катування ув'язненого (та й то навряд чи).
7. Тим часом в Угорщині почалися проблеми не тільки з Україною, але і з іншими країнами ЄС. Сьогодні Еммануель Макрон пригрозив вигнати Будапешт з Шенгенської угоди, а також припинити виплату Угорщині різноманітних субсидій із загальноєвропейського бюджету. Суть його претензій така: якщо Угорщина не хоче допомагати іншим, беручи участь у спільних програмах охорони кордонів ЄС і розміщення біженців (а вона не хоче), то і сама ніякої допомоги не заслуговує. Загалом, логічно. Але Будапешт напевно буде проти: це біженців він не дуже хоче приймати у себе, а ось дотації з Брюсселя - дуже навіть навпаки. До речі, щось схоже, мабуть, незабаром загрожуватиме і Польщі, яка також з великим небажанням бере участь в європейській міграційній політиці.
Читайте також: Илон Маск едет в Украину представлять новые Tesla и договариваться за производство
8. Не менш важлива новина прийшла і з Великої Британії. Прем'єр-міністр Тереза Мей сьогодні розкритикувала ЄС за небажання надати альтернативний план розмежування з Сполученим Королівством замість наданого Лондоном. Річ у тому, що британський план Брюсселю не сподобався, його відхилили. Але ось чітко сформулювати, чого він хоче, ЄС ніяк не може. Та й не хоче: його завдання на прикладі Лондона показати всім потенційним втікачам із Союзу, що попереду на них чекатимуть всі кола пекла і ще трохи більше. Відчуваю, в підсумку вихід Сполученого Королівства з ЄС буде нагадувати не хірургічну операцію з відділення пальця, а наслідки потрапляння руки (або чогось важливішого) в циркулярну пилку. Зі мною можна сперечатися, але я тут відсотків 70 відповідальності за це покладаю на абсолютно недоговороздатний Брюссель (хоча і Мей теж хороша).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки