MENU

В 2019 році ситуація з фальсифікованими продуктами залишиться напруженою – експерт

1355 0

В Україні дуже часто фальсифікують молочні продукти. Однак найбільший відсоток підробок серед дорогих продуктів, зокрема серед вершкового масла, твердих та плавлений сирів. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів  генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

 "Фальсифікат є на будь-якому ціновому рівні та в будь-якій продукції. З цією проблемою найближчими роками ми не зможемо нічого зробити. Система контролю у сфері захисту прав споживачів знищена", – сказав він.

За його словами, нині вся відповідальність за фальсифікований товар лежить саме на виробниках, які відчувають безкарність.

Читайте також: Вартість хліба в Україні вже фактично зрівнялась із цінами наших європейських сусідів, – експерт

"З одного боку, це добре, бо немає втручання в бізнес. А з іншого – це безвідповідальність, адже кожен виробник робить що хоче, а державні органи не мають бажання його контролювати. Також за законодавством громадські споживчі організації не мають права робити, точніше публікувати, дослідження якості того чи іншого товару. Будь-який виробник може успішно звернутись до суду", – наголосив він.

Олексій Дорошенко розповів, що є кілька способів уберегти себе від купівлі неякісних та небезпечних для здоров’я продуктів.

За його словами, варто уважно читати склад продуктів.

"Переважна більшість людей взагалі не читає, що вона купує. Якщо на етикетці написано "масло", то мало хто дивиться на склад. 90 % впевнені, що куплять якісний продукт. А далі може бути вказано: рослинна олія 10%. А це обман, який для багатьох стане причиною відмовитись від покупки продукту", – сказав він.

 Олексій Дорошенко наголосив на тому, що якісний товар не може коштувати дешево.

"Люди знають, що їх обманюють, але вважають, що вони не можуть собі дозволити більшого", – уточнив він.

"Молоко по 17 гривень за літр і вершкове масло по 120 гривень за кілограм з вірогідністю до 50 % опиниться фальсифікатом", – переконаний експерт.

Читайте також: За останній рік вареники з м’ясом стали менш доступними для більшості українців 

За його словами, в дешевому маслі можуть бути жири не тільки рослинного, а й технічного та не встановленого походження. Навіть найдорожче молоко може виявитись з домішками немолочного походження.

"Встановити, що це за речовина, – дуже важко. Щоб зробити повноцінне дослідження, необхідно витратити десятки тисяч гривень", – сказав Олексій Дорошенко.

Експерт також радить споживачам розумно прислухатись до досліджень, які є в мережі Інтернет.

 "Якщо бачите кілька досліджень, де одна і та ж торгова марка є проблемною, то скоріш за все її продукція дійсно не відповідає безпеці", – розповів він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини