А які в мене переваги, щоб працювати по-білому? – журналіст
Коли я у 2014 році вперше на калькуляторі http://cost.ua/ порахував свої податки з "білої" зарплати, то в мене виникло запитання: а які в мене переваги, щоб працювати по-білому"?
1) "Біла" зп ніяк не впливає на податкову ставку чи умови кредиту, на який ти можеш розраховувати. Ставки одинакові, умови так само. Ну хіба що можна розраховувати на більший розмір кредиту. Через макроекономічну нестабільність усіх цих іпотек в нас немає. Я навіть більше скажу: поки не отримав укр. паспорт, то мені відмовляли у смішних кредитах на 1000 грн, хоча я міг довести і легальні офіційні доходи, і в нас була вже нерухомість. Тобто тоді в громадянина України, який офіційно не працює, міг отримати кредит, а я – ні.
Читайте також: Чому в Україні стан постійних 100 реформ, які ніколи не закінчуються
2) В нас дуже обмежені інструменти відшкодування податків. Намприклад, в Штатах ти заносиш в декларацію свої витрати на медицину, освіту тощо. Та отримуєш відшкодування. Також податкове відшкодування діє на пожертви. В нас остання опція теж ніби працює, але розміри не співставні. Зараз ніби запрацювало відшкодування по школярам. Але ФОПи на це особливо розраховувати не можуть.
3) Незалежність від популістів. Знову ж таки, беремо ті США, де в тебе від твоєї зарплати йде нарахування на пенсійні накопичування (схеми різні – ти+роботодавець, лише ти). Там ти слідкуєш за своїми нкопичуваннями, навіть можеш змогу керувати ними (зменшувати, збільшувати ставки, зокрема). Тобто твоя пенсія – це твої виплати з оф. з/п, а не подарунок популістів, які сьогодні роздадуть гроші, а завтра спалять їх інфляцією.
Читайте також: Данилишин: Україна через призму світових тенденцій розвитку
Я вже писав, що можна краще віддавати гроші до пенсійного страхового фонду, ніж в державний ПФ, бо за менші гроші отримаєш більшу пенсію на виході. Це так само стосується і медстрахування.
І це я не торкався питання корупції, ефективності витрат, зловживаннях тощо.
Можливо, спочатку треба створити стимули мати офіційні доходи, а потім вже вимагати "виходу із тіні"?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки