Політолог: Ліквідація наслідків катастрофи в Ічні – це компетенція Гройсмана
Найцікавіше, що прем'єр Гройсман вирушив до Ічні раніше за більшість військових. Хоча, на відміну від останніх, не пов'язаний з контролем військових складів. Думаю, у воюючій країні все має бути трохи по-іншому. Особливо якщо згадати про рівень бюджетного фінансування армії.
Зараз уже пишуть про якійсь удар по іміджу уряду. Сам я завжди дивився на подібну проблему наступним чином. Кожен має відповідати за власні дії та за те, що належить до його компетенції.
Виходячи із існуючих конституційно-правових розладів, прем'єр не керує військовим відомством та навіть не подає кандидатуру Міністра оборони, який відповідає перед президентом.
Читайте також: Расследование взрывов боеприпасов в Ичне спустят на тормозах – Небоженко
Очевидно, що зараз Гройсман очолив "цивільний штаб" по ліквідації наслідків катастрофи. Відповідно, питати треба буде у прем'єра за вирішення наявних соціально-економічних проблем, розміщення евакуйованих, та, зрештою, про виплати компенсацій постраждалим (про що вже було заявлено самим прем'єром).
Зрештою, не треба забувати, що все має бути відновлено. І це буде додаткове навантаження для явно "Не гумового бюджету". Отже, хтось не одержить фінансування. Все просто – хтось підриває склади, а хтось за це платить – так працює суспільство.
Відновлення – це його (прем'єра) компетенція, за яку треба буде обов'язково спитати. І відслідкувати, як будуть реалізовані заявлені доручення місцевим органам влади.
Але це не повинно відволікати нас від питання стану справ у армії, відповідальності армійського керівництва, та, зрештою, самої обороноздатності України.
Читайте також: Не треба недооцінювати Гройсмана – політолог
То що тепер, знову шукаємо "стрілочників", які теж не понесуть відповідальності як "поважні" люди?
Ну не поводить себе армійське керівництво України як ті, хто керує армією у стані війни. І це проблема, на яку можна закривати очі, але вона ж нікуди не подінеться.
Отже, всі мають відповісти за свої дії. Колективна відповідальність – форма безвідповідальності. Що неодноразово демонструвала українська дійсність.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки