Картопля стала доступнішою на 13% – експерт
У питанні підрахунку інфляції важливо, щоб не тільки Держстат проводив постійний моніторинг ринків та магазинів. Це як із результатами виборів в Україні: чим більше паралельних підрахунків, тим менше маніпуляцій.
Тому Асоціація постачальників торговельних мереж у вересні досліджувала 31 продукт, який має назву соціальний. Таке дослідження почалось у лютому 2018 року та відбувається в магазинах та на ринках Києва, Харкова та Львову. Тому дані відображають лише ситуацію з найбільших міст країни, але охоплюють країну з Заходу на Схід.
Перший місяць осені показав підвищення вартості 84% продуктів, які моніторяться державою і Асоціацією постачальників. Лідером вересневого цінового забігу стала цибуля, яка додала 43%. До п’ятірки ввійшли також буряк +17%, морква +10%, капуста +8%, курячі яйця +5%.
Читайте також: Хлібний кошик у 2018 році став дорожче на 9%
У відсотковому діапазоні від +1% до +5% розмістились: гречка, свинина та пшоно, які стали дорожче на 3%, житній хліб, ячна крупа, філе курки, молоко і олія, які подорожчали на 2%, а також сметана, риба морожена, яловичина й макарони, які додали 1%. Менше ніж на 1% подорожчали всі сорти білого хлібу, борошно, манка, куряча тушка, ковбаси, м’який сир і сало.
Серед того, що стало в вересні дешевше, варто виділити картоплю, яка стала доступніше для нас на 13%. Але її одну весь місяць їсти не будеш. Хоча вже придумали картопляну дієту для схуднення. Слідуючи картопляної дієти ви завжди відчуваєте себе ситим і в гарному настрої. У цьому полягає один із головних її плюсів.
А ми чекаємо офіційну статистику. Але і без неї кожен українець сам порахував на скільки сплачує більше, порівняно з серпнем. Особливо пенсіонери, які записують ціни та можуть вам надати цифри попередніх років.
Читайте також: Якість йогуртів та кефірів перевіряють значно рідше, аніж інших молочних продуктів – експерт
У вересні українці відчули дихання девальвації гривні, яке відбулось у липні та серпні. Державна служба статистики цього року розширила перелік продуктів, які моніторяться, із 23 до 31.
Попередній перелік із 23 найважливіших соціальних продуктів був складений у 2006 році урядом Юлії Тимошенко. За Уряду Гройсмана від соціальних продуктів залишилась лише назва.
Відмовившись від державного регулювання цін, держава не замінила їх іншими механізмами, які працюють у ЄС. Тому маємо те, що маємо.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки