MENU

Не можна вірити у щирість слів Порошенка щодо допомоги постраждалим в Ічні – експерт

2202 0

От хто би що не говорив, а таки президент Порошенко справжній Верховний Головнокомандувач!

І є свідчення, що не тільки Збройних Сил. По надзвичайній ситуації в Ічні доручив таки «міністру оборони, міністру закордонних справ терміново завершити переговори з НАТО по створенню і реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечує безпечну експлуатацію і ефективну сучасну охорону об’єктів зберігання боєприпасів».
Мабуть забув президент, що міністра оборони України до НАТО не пускають.

Нещодавно, 4-5 жовтня у штаб-квартирі НАТО відбулася зустріч міністрів оборони Альянсу та засідання Комісії Грузія-НАТО на рівні міністрів оборони. Під час цього засідання розглядалися питання безпеки у Чорноморсько-Азовському регіоні та підвищення стабільності на південному фланзі НАТО. До речі, Грузія вчергове отримала запевнення у тому, що НАТО розглядає її як потенційного члена, який вже сьогодні є одним із найбільш надійних і передбачуваних партнерів Альянсу.

Читайте також: Склади боєприпасів невигідно ремонтувати і будувати, бо треба буде сплатити 70 % відкатів – політолог

Натомість Україна вчергове залишилася «за бортом» цих заходів у штаб-квартирі НАТО.

У цьому зв’язку слід зауважити, що блокування з боку Угорщини міністерських засідань в рамках Комісії Україна-НАТО є свідченням неспроможності чинної влади вирішувати проблеми двосторонніх взаємовідносин. А сподівання на сприяння з боку США у вирішенні цієї проблеми є рецидивом синдрому патерналізму, яким страждають українські високопосадовці.

Так що, є велика ймовірність того, що це доручення Порошенка буде так само не виконано, як і попередні рішення РНБО України, прийняті за наслідками надзвичайних подій на арсеналах у Балаклеї та Калинівці.

Пригадується, що й тоді зверталися до НАТО за допомогою. А вони не відмовили – і надали стандарти, які необхідно впровадити в Україні. А ще запропонували експертно-дорадчу допомогу, яка передбачала проведення спільної інспекції артилерійських складів та арсеналів. Але щось з цим не склалося.

Тому є відчуття, що до Порошенка з його «трастовими фондами» та «сліпими фондами» просто не має трасту (довіри) з боку громадян, так і з боку закордонних партнерів.

Що тут додати? Без піару, а так по справжньому і безапеляційно президент попередив про невідворотність покарання для хапуг недбалих, винних у інциденті на 6 арсеналі. При цьому вже сам і призначив, що винувата диверсійно-розвідувальна група противника.

Якщо навіть так, то виникає питання. Чому тільки зараз ставиться питання «ретельно вивчили цей досвід» щоб не допустити повторення подібного у майбутньому? Виявляється, що після Балаклеї та Калинівки ніяких висновків не було зроблено. 

А ще є відчуття постійної брехні з боку чиновників. За словами міністра Полторака заходи безпеки на 6 арсеналі були витримані на достатньому рівні. А що це за достатній рівень, який дозволив закласти 4 вибухових пристрої на арсеналі та майже одночасно здійснити їх підрив, не пояснює. Але у такий нехитрий спосіб переводячи «стрілки» на військову контррозвідку та СБУ – мовляв їх косяк, вони проморгали зловмисників.

Як і не співпадає інформація ДСНС та МОУ по обсягам боєприпасів, що зберігалися на арсеналі. Вчора це було 88 тис.тон, а сьогодні це вже 69,5 тис.тон. Не знають, чи не має належного обліку?

Читайте також: Расследование взрывов боеприпасов в Ичне спустят на тормозах – Небоженко

А ще міністр пояснює, що пригода трапилася через недостатнє обладнання периметру арсеналу та відсутність збудованих надійних залізобетонних сховищ. На це не вистачає коштів. 

Стара пісня. Достатньо почитати звіти Рахункової палати України щодо «прийняття керівництвом Міноборони «непослідовних і хаотичних рішень» у галузі державних закупівель, які призводять до неефективного використання бюджетних грошей або зловживань і розтрат.

Після трагічних подій у Балаклеї у бюджеті на 2018 рік було передбачено виділення 310 мільйонів гривень на підтримку проведення заходів із забезпечення «живучості та вибухопожежобезпеки» арсеналів, баз і складів Збройних сил України.

Куди і як були витрачені ці кошти?

Не можна вірити у щирість слів президента Порошенка щодо допомоги постраждалим від інциденту в Ічні мешканцям навколишніх сіл та населених пунктів. Адже держава до цього часу не розрахувалася із своїми боргами перед постраждалими від підриву складів у Сватовому, Балаклеї та Калинівці. Виявляється за ці роки так і не було створено нормативної бази, яка врегульовує порядок таких відшкодувань.

У «сухому» підсумку більше питань до влади, ніж у неї відповідей. Системна безсистемність набридла. Від брехні та піару нудить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ПОЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини