MENU

Дієтолог: А чи є у вас зайві кілограми?

2859 0

Орієнтиром для цього може служити індекс маси тіла (ІМТ). Ви можете самостійно його розрахувати його за формулою – вага в кг/ріст в м2.

Для простоти розрахунку потрібно свою вагу в кілограмах поділити на зріст (в метрах) і результат ще раз поділити на зріст. Наприклад: вагу 60 кілограмів ділимо на зріст1,67 метра і ще раз на 1,67.

Показник 20-25 кг / м2 є нормою, менш 18,5 – дефіцит маси тіла. Якщо цифра трохи більша – від 25 до 29 кг/м2, значить, у вас зайва маса тіла. Якщо показник перевищує 30 кг/м2, лікарі ставлять діагноз "ожиріння".

Читайте також: Научитесь не переедать: 6 способов умерить аппетит

Розрахунок ІМТ придатний для людей у віці від 20 до 60 років і з середнім зростом.

Але цей показник має недоліки. У ньому не враховується структура тіла – маса м'язів, кісток і жиру, гендерні особливості, а також конституція. Тому для деяких людей він не показовий. Наприклад, для спортсменів.

Ще один популярний спосіб контролю ваги – вимір окружності талії. Причому вимоги до її обсягів за останні десять років посилилися. Так, якщо раніше нормою для чоловіків вважався обсяг 102 см, а для жінок – 88 см, зараз – 94 см і 80 см відповідно.

Збільшення об'єму талії вище норми свідчать про те, що розвивається абдомінальне (з локалізацією в області живота) ожиріння. Воно сигналізує про збій обмінних процесів, який веде до розвитку метаболічного синдрому.

Читайте також: Почему в растительной диете видят спасение от климатической катастрофы – исследование

Так, що зміна розмірів талії не стільки проблема естетична, як медична.

Тому потрібно періодично розраховувати ІМТ і вимірювати окружність талії, щоб розуміти, чи перебуваєте ви в межах норми. Крім того треба регулярно стежити за іншими важливими параметрами свого здоров'я: артеріальним тиском, рівнем глюкози і холестерину в крові. Щоб при необхідності вчасно вжити заходів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Світлана ФУС, дієтолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини