MENU

У ДБН введено нові обмеження

2987 0

№388 – про висотність житлової забудови

Тепер висотність житлової забудови регулюється новими державними нормами щодо містобудування в залежності від класифікації населених пунктів та чисельності їх населення. ДБН «Планування і забудова територій», який містить цю норму, діє з 1 вересня цього року:

  •  в сільських населених пунктах з чисельністю до 1000 осіб можлива виключно садибна забудова;
  •  сільські населені пункти понад 1000 осіб — садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно)
  •  селища міського типу – висотність багатоквартирної житлової забудови до 15 м (до 5 поверхів включно)
  •  містах з чисельністю до 50 тисяч – висотність багатоквартирної житлової забудови до 27 м (до 9-ти поверхів включно)
  •  міста з населенням 50-100 тисяч – висотність багатоквартирних будинків до 48 м (до 16-ти поверхів включно).
  •  в містах з чисельністю понад 100 тисяч висотність багатоквартирних будинків встановлюється документацією з просторового планування.

 

Читайте також: Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2018 році

Так, це досить радикальне рішення. Але, коли в своїй більшості місцеві органи влади не можуть гармонійно формувати містобудівну політику, то доводиться йти іншим шляхом.

Якщо подивитися статистику, то, наприклад, Київська область, щороку вводить в експлуатацію біля 2 млн квадратних метрів житла, Київ менше – 1,5-1,6 млн. Тобто активне будівництво ведеться в передмістях. Сільська місцевість забудовується багатоповерхівками як у великих містах.

Соціальної інфраструктури при цьому обмаль, немає для такого будівництва достатніх інженерних комунікацій. І ще один важливий критерій – безпека. Я маю на увазі, коли будуються 25-30 поверхові будинки, то відсутня пожежна безпека, адже в регіонах немає можливості ліквідувати пожежу в таких висотних будівлях.

Ці території не можуть розвиватися так. Тому, щоб гармонізувати простір, планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, безпеку і комфорт, у новому ДБН були введені такі обмеження.

Читайте також: Через 10 років велодоріжки будуть на всіх дорогах українських міст
________________________________
Для довідки, новий ДБН був розроблений на заміну попередніх будівельних норм, які регулюють містобудування, і що діяли з 1992 року.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини