Ні в цифрах, ні у висновках сумнівів немає – традиційна освіта вбиває креатив
На конференції TEDxTucson доктору Джорджу Ленду вдалось вразити аудиторію, розповівши про результати тесту на креативність, що був створений за завданням NASA.
Завдання звучало так – розробити вузькоспеціалізований тест, направлений на виявлення творчого потенціалу вчених та інженерів ракетного напрямку NASA. Завдання було виконано, але у вчених залишились питання. Як народжується креативність? Це вроджена чи набута здатність чи може вона розвивається з досвідом?
Читайте також: Фотоманіпуляції юної художниці, від яких перехоплює подих
Тому було вирішено додатково протестувати близько півтори тисячі дітей у віці 4-5 років. Результати шокували. Це був тест на виявлення здібностей генерувати нові і унікальні ідеї в рамках роботи над проблемою. Так от, 98 відсотків опитаних дітей показали приналежність до категорії "креативних геніїв" з точки зору розвитку уяви!
Вчені були так вражені результатом, що продовжили дослідження і протестували цих же дітей через п'ять років, коли їм було по десять. Здогадаєтесь, яким був результат? Цього разу "креативними геніями" залишились тільки 30 відсотків дітей.
Коли тест провели ще через п'ять років, цей показник серед п'ятнадцятилітніх опустився до 12 відсотків!
З нами все ще сумніше. Не більш, ніж 2 відсоткам дорослих вдається зберегти контакт з своїм "креативним генієм" після закінчення всіх етапів академічної освіти.
Ці дослідження повторювались багато разів, тому сумнівів ні в цифрах, ні у висновках немає – традиційна освіта вбиває креатив.
І що ж далі? Чи можна якось відновлювати свою креативність? Ленд стверджує, що так – якщо ми тільки захочемо, ми можемо повернутись у бажані 98 відсотків. Як? Ми ж пам'ятаємо про два способи мислення та формування ідей і думок?
Читайте також: Фрази, які не варто казати дітям
Дивергентне, що базується на уяві і використовується для створення нових можливостей і ковергентне, яке задіюється при прийнятті рішень, тестуванні, критичному виборі чи оцінці. Тобто перше – як каталізатор ідей, друге – як фільтр кращих з них.
Коли ми очікуємо від когось нові ідеї і тут же видаємо критичну оцінку, що ідея не найкраща, чи не спрацює, чи схоже вже було – ми системно послаблюємо саме ту ділянку мозку, яка відповідає за креативне мислення.
То може варто припити постійний критичний аналіз і контроль? Може варто частіше відпускати фантазію і повертатися до способу мислення п'ятирічних, не боячись оцінок і висновків? Навіть якщо це більше схоже на мрії, то ок, тоді може варто більше мріяти?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки