Експерт: У водіїв кросоверів шанси вижити в ДТП удвічі вищі
Протягом останніх 15 років Україна була країною седанів В і С класу. Такі типи кузовів після радянських "Жигулів" і "Москвичів" надовго полюбилися нашим автомобілістам.
Але все змінюється, як і вподобання українців стають сучаснішими. Ера седанів безповоротно минула. Тепер у тренді кросовери. Про це свідчить і свіжа статистика продажів нових машин. У рейтингу найпродаваніших аж три SUV – Renault Duster, Toyota RAV4, Kia Sportage.
Мода на компактні позашляховики вже років 5-7 спостерігається в усьому світі. У нас вона підкріплена українськими реаліями. По-перше, на кросовері легше їздити українськими дорогами. За даними індексу глобальної конкурентноспроможності Global Competitiveness Index 2017-2018, Україна на 130 місці із 137 по якості дорожнього покриття. Дороги в Україні потребують ремонту і будівництва – і я маю надію, що цей індекс буде знижуватись.
Другий аргумент на користь компактного позашляховика - він більше підходить для перевезення вантажів. А це важливо для жителів обласних центрів та тих, хто має дачі. По-третє, вищі машини завжди безпечніші. Навіть у складних аваріях водії SUV мають у двічі більше шансів вижити. Надалі тенденція зі зростання популярності кросоверів посилюватиметься. Рідко хто переходить із позашляховика на традиційні легковики. Значно приємніше їхати і дивитися на дорогу з висоти, коли маєш ширший, ніж інші водії, огляд.
Читайте також: 10 самых дорогих автомобилей в мире
Змінилися вподобання українців і щодо двигунів. Такий підозрілий раніше дизель став традиційним. Цьогоріч їхня частка зросла до рекордних – 43-45 відсотків від всіх продажів нових легковиків. Тобто майже кожен 3-й проданий автомобіль в Україні – на дизпаливі.
За 10 років попит на дизелі зріс у чотири рази. Вплинуло збільшення технологічності двигунів цього типу. Адже їх давно виробляють лише із турбіною, ці силові агрегати перестали боятися морозів та споживають вони удвічі менше пального, ніж бензиновий двигун.
2013 року в нас з’явилася додаткова вигода їх купувати. Лише на дизельні машини тодішня влада не ввела спецмита. Це спровокувало першу хвилю попиту. Друга хвиля пішла 2014-го - після підвищення цін на пальне.
До речі, висока ціна на бензин й інноваційний характер українців розвинули й ринок електромобілів. Цього й минулого року Україна увійшла до "десятки" держав-лідерів із розвитку електромобілізації за американським рейтингом InsideEV`s. Нашими дорогами зараз їздить понад 15 тисяч машин з електродвигунами. З них понад 8 тисяч – чисті електромобілі. Це значно більше, ніж в Росії, Білорусі, Румунії та Молдові разом узятих.
Читайте також: Рада повысила штрафы за "евробляхи"
Любов до дорожчих машин в українців поки лишається, разом з тим більшість купує авто з огляду на його практичність. Навіть серед нелегалізованих євробляхах багато мікроавтобусів, фургонів і компактних хетчбеків.
Серед нових машин вже три роки поспіль перші місця обіймають світові бренди з історією - Toyota, Renault, Audi. При чому українці купують не завжди моделі-флагмани цих виробників. Популярні й бюджетні хетчбеки, універсали, компактні кросовери. І не дарма. Адже світові лідери автопрому останні років 10 перестали заощаджувати на бюджетних легковиках. Тепер більшість у базовій комплектації мають кондиціонери, стерео-системи, протитуманки та 4 подушки безпеки.
Українці почали рахувати не лише вартість машини, а й ціну її утримання. Тут знову вибір падає на "виробників із досвідом". А інтервал ТО у таких машинах 15-20 тисяч кілометрів, а не 10, як в інших. Ціна на німецькі, французькі, японські машини на вторинному ринку падає значно повільніше, ніж на інші.
Отож, менталітет наших автомобілістів швидко змінюється на користь інновацій та економічності.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки