MENU

Російський слід у скандалі зі "смаженими курчатами" в Будинку профспілок

4060 1

Історію з відкриттям ресторану смажених курчат KFC у Будинку профспілок на Майдані використала російська пропаганда. Там цю історію подали під соусом "як американські піндоси знущаються над Україною".

Російські пропагандисти навіть слова співчуття висловили: це ж треба до річниці Майдану так спаплюжити пам'ять загиблих! Але трохи часу на перевірку інформації – і виявляється: ресторан відкривали не американці, а росіяни.

Перше питання щодо ролі росіян в цій історії виникло, коли на сайті KFC Ukraine я побачив російські адресу й телефон, електронну пошту на Яндекс-ру.

На сайті KFC Ukraine були російські контакти

Після розголосу в соцмережах, на сайті внесли зміни. Усі російські контакти прибрали та вказали е-пошту у скринці mainstream.ua.

Натомість в інших розділах сайту залишилася стара інформація. Наприклад, у розділі "Історії успіху" можна ознайомитися лише із двома такими історіями: Світлани Попової із Краснодара та Костянтина Юрійовича з Іжевська. Більше історій всесвітня мережа для української версії сайту чомусь не знайшла...

На сайті KFC Ukraine історії успіху лише з Росії

На вечір четверга, 22 листопада, компанія Mainstream.ua поширила заяву: розриває контракт із компанією YUM! Brands, офіційним представником KFC в Україні.

Читайте також: Ресторан KFC у столичному Будинку профспілок тимчасово закрили

Mainstream.ua – це піар-агенція. У заяві вона пояснює, що попереджала YUM! Brands про ризики, пов'язані з відкриттям ресторану в Будинку профспілок. Але їх не взяли до уваги.

Також Mainstream.ua запевняє у своїй відданості Революції гідності та вибачаються перед українцями за рішення, прийняті компанією KFC.

Красива піар-заява, яка поширена із запізненням щонайменше на один день. Тобто вже після того, як вибухнув скандал.

Про себе компанія Mainstream.ua пише як про круту піар-агенцію, що отримала багато міжнародних нагород. Наприклад, SABRE Gold EMEA Awards 2015 у категорії "Russia and CIS".

Тут варто звернути увагу, що піарники у своїй заяві вказують компанії YUM! Brands і KFC. Свідомо чи ні, вони відправляють читачів до американських компаній. Які ніякого відношення до відкриття ресторанів у Києві не мають.

Бо цей регіон закріплений за компанією Yum! Brands Russia.

Якщо перейти на сайт цієї компанії, то ми побачимо:

– ті ж самі історії успіху, які залишаються на сайті KFC Ukraine;

– ті самі контакти, які донедавна були на сайті KFC Ukraine.

На сайті Yum! Brands Russia ті ж контакти, які були на сайт KFC Ukraine

Чи була це спецоперація? Не знаю. Питання залишається.

Але історія потрапила на російське телебачення.

Читайте також: Як Росія кличе в Україну "релігійну війну" та хто їй у цьому допомагає. ВІДЕО

Російські пропагандисти присвятили цьому телеефір. От тільки жодним словом не згадали про "російський слід" в українській мережі KFC.

За російською пропагандою, це американці відкрили заклад у Будинку профспілок на Майдані. "Ось, подивіться, як піндоси знущаються над українцями". Вони навіть дали відео телефонного дзвінка до KFC. От тільки телефонували не на російські номери із сайту KFC Ukraine, а на американські. Майстри маніпуляції.

У своїй маніпуляції росіяни використали відеострім Тіма Златкіна та фейсбуковий допис Мустафи Найєма. Це жодним чином не означає, що Тім і Мустафа є якимись агентами РФ. Обидва зверталися до українців, а не до росіян. Це лише чергове підтвердження, що у створенні своєї викривленої реальності російська пропаганда не гребує патріотами України. Бо так збільшується довіра до маніпулятивного матеріалу.

ФБ-допис Найєма використовує російська пропаганда

Уже традиційно у студії були й "експерти" з України, яких за гроші привозять для створення ілюзії об'єктивності російської пропаганди.

Звалювати все на "руку Кремля" в цій історії не можна. Так, росіяни використовують будь-що для досягнення своїх цілей. У цьому разі – для чергової дискредитації України та Майдану.

Але в кожній подібній історії вони знаходять свідомих чи несвідомих посіпак тут у Києві. Чомусь не знайшлося достатньо українців, які б завчасно з одного боку пояснили, а з іншого зрозуміли: рани від подій п'ятирічної давнини ще не затягнулися, подібні історії, як зі "смаженими курчатами" в Будинку профспілок, українці сприймають досить боляче...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій БРАТУЩАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини