Політтехнолог: Нашим суспільством поки що можна легко управляти ти маніпулювати
Сьогодні, 30 листопада, світ відзначає Міжнародний день захисту інформації. Фахівці всього світу заявляють про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки. В той же час, захищаючи інформацію, не забуваймо захищати і себе від неякісного інформаційного потоку. Як підвищити власну медіаграмотність? Як не стати об’єктом інформаційної атаки?
Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів політтехнолог Дмитро Бачевський
За його словами, поняття медіаграмотності суспільства не можна відділяти від поняття загальної грамотності.
"І суспільство – це не якась абстрактна категорія, це перелік цілком конкретних людей, кожен з яких має ім’я, прізвище, певний рівень культури, ерудиції, інтелекту, духовного розвитку. Саме від того, як ці конкретні люди здатні сприймати та аналізувати інформацію і робити висновки – і залежить загальна медіаграмотність суспільства", – додав він.
Дмитро Бачевський відмітив, що культурний, освітній, інтелектуальний та духовний рівень більшості людей в нашій країні поки що є дуже низьким. І диво є неможливим – в таких людей ніяк не може з’явитися високий рівень медіаграмотності, який є наслідком великого обсягу знань та здатності правильно аналізувати інформацію.
Читайте також: Українцям успішно навіюють хворобливе бачення реальності – психолог
Експерт відзначив, що нашим суспільством поки що можна легко управляти ти маніпулювати. "Єдиний справді ефективний спосіб підвищити загальну медіаграмотність суспільства – це підвищувати культурний, інтелектуальний, освітній та духовний рівень кожного громадянина. І це, переважно, справа, відповідальність і свідомий вибір того ж конкретного громадянина".
Дмитро Бачевський розповів, що головною ознакою маніпуляції чи фейку є новина, спрямована на викликання негативних емоцій:
"Зазвичай, всі фейки є шокуючими новинами – загрозами, викриттями, звинуваченнями. Такі новини мають одразу викликати в людини настороженість та перевірятися, і людина має усвідомлювати свою відповідальність, розповсюджуючи через лінощі чи емоційний порив ворожі фейки. Адже тим самим вона збільшує кількість конкретних осіб, які будуть обдурені чужою пропагандою. Якщо факти, викладені в підозрілій новині, стосуються роботи державного органу – слід знайти в Інтернеті його офіційну позицію і виходити в своїх оцінках саме з неї. Якщо викладені факти стосуються інших подій, слід перевірити інформацію на сторінках авторитетних видань з багаторічною історією та репутацією".
Читайте також: Українцям варто припинити тішити себе думкою про геніальне походження та призначення – політолог
Політтехнолог відмітив, що навіть журналісти провідних ЗМІ не застраховані від помилок і можуть повестися на професійно зроблений фейк.
Процес підвищення медіаграмотності суспільства – це еволюційний процес, який пов’язаний зі зростанням рівня розвитку конкретних особистостей, з яких складається цілий народ. "І держава здатна його прискорити, приділивши більше уваги культурному, духовному та інтелектуальному розвитку своїх громадян", – сказав Дмитро Бачевський.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки