Експерт: Архітектурні конструкції для людей з обмеженими можливостями не будували ціле століття
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові державні будівельні норми, якими зобов’яжуть при будівництві та реконструкції будівель робити їх доступними для людей з інвалідністю.
За словами експерта ринку нерухомості Олега Приходько, це крок назустріч сучасному розвинутому суспільству, яке не закриває очі на найбільш вразливу свою частину населення, а намагається максимально спростити їй життя у побуті. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі для UAINFO.
Читайте також: З'явилась одна важлива та небезпечна тенденція на первинному ринку нерухомості
"На жаль, майже увесь житловий фонд, що будувався протягом століття, не передбачав архітектурних конструкцій щодо зручності для інвалідів", – розповів Олег Приходько.
За словами експерта, на проблему людей з обмеженими можливостями стали звертати увагу лише останні років десять-п'ятнадцять: "Переважно це будинки середнього та вищого цінового сегменту. Так званий економ-сегмент заощаджував на усьому, навіть на пандусах, схилах, скатах та інших архітектурних конструкціях для маломобільних людей".
Олег Приходько наголосив, що новітнім забудовникам доведеться дотримуватись нових державних будівельних норм, адже їх порушення – це привід для ненадання сертифікату.
Читайте також: Коли заборонять сміттєпроводи в київських будинках
Експерт ринку нерухомості також відмітив, що в європейських країнах архітектурні конструкції для людей з інвалідністю є повсюдним явищем. "Однак, скоріше за все, їх використання жорстко не регламентується", – додав він.
Професор Мередіт випробовує крісло, яке здатне підніматися сходами, Англія, 1964 рік
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки