MENU

Велика Британія завдає удару по російських олігархах

3212 1

Велика Британія оголосила про те, що припиняє програму видачі віз для багатих іноземців.

Програму видачі так званих інвестиційних віз буде переглянуто, правила – посилені. Таким чином, "вікно", яким протягом декількох десятиліть користувалися олігархи з Росії та інших колишніх радянських республік, нарешті зачинять.

Цим "вікном" послуговувалися пройдисвітами із "брудними" мільярдами аж ніяк не тільки для отримання інвестиційних віз, придбання фешенебельних маєтків і забезпечення майбутнього своїм нащадкам. Багато хто з олігархів отримував громадянство Великої Британії, що дозволяло їм видавати себе в інших країнах вже за британських інвесторів і залишатися під захистом нової Батьківщини. При цьому зв'язки з Москвою, природно, зберігалися. І не просто з Москвою, а з російським режимом, відданими слугами якого залишалися нахабні товстосуми.

Читайте також: Атака грішми: коли банки страшніші за танки

Про все це предметно йшлося в доповіді комітету з міжнародних справ британського парламенту "Золото Москви: російська корупція у Великій Британії", в якому містилася рекомендація запровадити додаткові санкції проти осіб, пов'язаних із Кремлем, а також заблокувати на глобальних ринках розміщення боргових зобов'язань Росії. Парламентарі закликали владу перестати закривати очі на "клептократів з оточення Путіна й на порушників прав людини, що відмивають гроші через Лондон".

Одним із важливих наслідків цієї доповіді стало ухвалення акту про кримінальні фінанси, який передбачає введення в дію "ордера на арешт багатства невстановленого походження". Цей акт дає змогу вимагати від власників пояснення походження будь-яких підозрілих активів вартістю понад 50 тисяч фунтів. Влада отримала право заарештувати власність, якщо власник не зміг довести легальність походження своїх доходів.

Читайте також: Прецедент Абрамовича: не індивідуальний провал, а руйнування стратегії цілого стану

І ось тепер – нове рішення про перегляд інвестиційної програми, цілком природне в умовах, коли агенти російських спецслужб поводяться в Англії як на околиці Рязані. Тепер кількість потенційних – і вже наявних – агентів російського впливу в королівстві почне зменшуватися.

Втім, це ще не означає, що в своїй безпеці можуть бути впевнені всі європейці. Деякі пройдисвіти із британськими паспортами й видами на проживання вже перебираються до інших країн Європи, уряди яких симпатизують Путінові. Рано чи пізно їх доведеться викурювати і звідти – після чергової "справи отруйників", тільки вже не в Лондоні або Солсбері, а в Римі або у Відні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини