Сьогодні визначальним і рятівним для українського народу є усвідомлення повної та остаточної смерті радянського режиму – історик
Мирослав Прокоп
Сьогодні визначальним і рятівним для українського народу є усвідомлення повної та остаточної смерті радянського режиму, ліквідація та усунення всіх його утворень та елементів.
Першочерговими, рятівними елементами та керівництвом до дії в цьому напрямку є праці Українського Вченого, який став живою легендою національно-визвольної боротьби українського народу проти трьох окупаційних режимів, що хотіли оволодіти Україною у ХХ ст. – польського, німецько-фашистського і червоно-російського.
Його життя – це боротьба за свободу українського народу та його незалежну державу – Україну.
Його особливий внесок полягає у створенні Української Головної Визвольної Ради та ідейної платформи і базових програмних документів УГВР – особливої форми представницької влади та уряду українського народу в умовах безкомпромісної боротьби за своє визволення.
Читайте також: Україна – єдина, незважаючи на тривалу та ґеноцидну політику радянського режиму – історик
Це: Мирослав Прокоп – правник, громадський лідер, політичний діяч, теоретик.
Студент юрфаку Львівського університету, який став однією зі знакових постатей українського народу в ХХ ст.
Дійсний член НТШ і УВАН
Трохи про Вченого:
Народився 6 травня 1913 року в українському місті Перемишлі.
Закінчив українську ґімназію у рідному місті.
З 1930 року почав студіювати право на юридичному факультеті Львівського університету. Продовжив вивчення в університеті Берліну, а докторат одержав в УВУ.
У 1934 році арештований польською окупаційною владою як член ОУН і засуджений на 7 років.
У 1937 році за амністією був звільнений і у Львові редагував та видавав журнал "Студентський вісник".
У 1942 році був референтом ОУН з пропаганди у Києві.
З 1943 року – редактор журналу ОУН "Ідея і чин" та керував підпільною радіостанцією розташованою в Карпатах. Один з авторів програми ОУН прийнятої на ІІІ Великому Зборі ОУН в серпні 1943 року, яка закріпила перехід від інтегрального націоналізму до національно-демократичних принципів.
У липні 1944 року обраний членом Президії УГВР. Далі – на еміграції, де продовжував політичну діяльність, як один з керівників ЗЧ ОУН.
З 1987 року голова ЗЧ ОУН, в 1987-1995 роках – голова середовища УГВР. З 2002 року – Почесний голова її Політичної ради.
У 2003 році обраний почесним членом НТШ і УВАН.
У 1974-94 роках – один з організаторів та президент корпорації та видавництва "Пролог", яке від 1961 року видавало журнал "Сучасність" (найпотужніший український інтелектуальний журнал, редактором якого був і Вчений). Журнал в 90-х був переведений до Києва, де припинив своє існування.
Голова відновленого у Львові НТШ. Олег Романів писав: "Наукове товариство ім. Шевченка в Україні мало в особі Мирослава Прокопа великого друга і порадника, тверезого аналітика в оцінці розвитку сучасної України.
Незабутнє враження справили його відвідини з нагоди святкування 50-літнього ювілею УГВР в 1994 році, а також час презентації книги його дружини – героїчної діячки українського підпілля Люби Прокоп "Процес 59-ти" (вид. НТШ, Львів, 1997)".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки