MENU

11 природних способів, як швидше заснути

3909 1

Як швидко заснути якщо не спиться? В епоху модернізації і великого потоку інформації таке питання все частіше постає перед нами.

Сон – одне з благ людини, що допомагає відновити сили організму і енергію нервових клітин. Але що робити, якщо щодня ви відчуваєте труднощі з тим, щоб заснути? Довго ворочаєтесь в ліжку, згадуючи минулий день, будуєте плани на майбутнє, мучитесь тривожними думками та мрієте про те, як швидко заснути?

Читайте також: Работа у окна делает нас счастливее – исследование

Безсоння як патологічний стан зустрічається досить рідко. Найчастіше це результат захворювання нервової системи. Те, що прийнято вважати безсонням – не що інше, як порушення сну. У людини може бути подовжений період засинання, раннє пробудження або поверхневий сон.

Снодійні ліки: в чому небезпека?

Коли хочеться заснути, і не виходить, багато хто приймає лікарські препарати. Снодійні засоби і транквілізатори здатні привести до появи  млявості, високої стомлюваності. Може виникнути такий хворобливий стан, коли стираються грані між безсонням і сном. Людина не здатна зосередитися, стає розсіяним, відсутня концентрація уваги, трапляються напади надмірної дратівливості. Згодом це може призвести до істерії.

Як боротися з порушенням сну?

Постарайтесь перед сном розслабитись, відволіктись від тривожних  проблем і планів. Уявіть собі, що ваші думки існують окремо від вас, десь далеко, як би пропливають повз. Багатьом допомагає спокійна  музика або медитація. Якщо хочеться заснути, лягайте в ліжко, зробіть кілька глибоких дихальних рухів. Заспокойтесь, згадайте приємну картину зі свого життя. Уявіть, що руки і ноги стають важкими, по тілу розливається тепло.

Вчені знають, як швидко заснути. Вони радять нормалізувати режим сну і бадьорості. Навіть якщо ви довго ворочались ввечері і не могли заснути, вранці вставайте в один і той же час. Режим не слід порушувати навіть у вихідні дні. Трапляється так, що людина, втомлена за тиждень, намагається відіспатись в суботу та неділю. В результаті порушуються ритми, і після вихідного дня вам важко увійти в колію і важко заснути.

Якщо труднощі з тим, щоб заснути  трапляються у вас 4 рази в тиждень і більш, скоротіть на якийсь час тривалість сну на одну годину.

Коли потрібна допомога фахівця?

У людей з підвищеною тривожністю або підозрілістю виникає страх перед можливим безсонням. Такі пацієнти побоюються лягати в ліжко, прокидаються від кошмарних сновидінь. Іноді сюжет сновидінь весь час повторюється. Такий стан потребує лікування у фахівця – психолога або психіатра, але, на щастя, більшості людей це не загрожує.

Способи та методи від безсоння

Спосіб 1: Облаштуйте своє спальне місце

Знайдіть зручне для себе положення в ліжку. Кожна людина сама визначає для себе таку позу, в якій їй комфортно відпочивати. Найбільш фізіологічним вважається сон, лежачи на правому боці зі злегка зігнутими ногами. У такій позиції всі м'язи розслаблюються, робота серця не ускладнена і легше заснути.

Постільна білизна не повинна бути занадто м'якою або надмірно твердою. Позбавтеся від постільної білизни агресивних кольорів. Заснути  швидко допомагають простирадла і ковдри білого, блакитного або рожевого кольору. Одяг краще підібрати вільний і зручний, без грубих швів, бажано, виготовлений з бавовни.

Спосіб 2: Провітріть спальню

Доведено, що людина швидше за все засинає, коли температура в кімнаті нижче на 4-5 градусів, ніж в інших кімнатах. Відкрийте вікно перед сном на півгодини або годину: якщо в спальні свіже повітря, це допоможе легко заснути, і сон буде повноцінним.

Спосіб 3: Прогуляйтесь перед сном

Поки провітрюється приміщення, можна прогулятися чверть години по парку або у дворі, але тільки не уздовж автомобільної траси. Прогулянка – відмінний метод швидко заснути.

Спосіб 4: Не їжте багато на ніч

Якщо на вечерю у вас була запечена бараняча нога або велика відбивна зі смаженою картоплею, здуття живота точно завадить вам заснути так швидко, як того хочеться. Однак і голодувати також не слід: якщо в животі порожньо, вас більше будуть турбувати думки про перевірку вмісту холодильника.

На голодний шлунок теж не хочеться спати. Не забороняється легка вечеря за півтори-дві години до сну. Це може бути стакан кефіру і тепле молоко з ложечкою меду і корицею. Однак спиртні напої, тютюн і кава повинні бути виключені, можливо вони допоможуть вам заснути, але не варто йти з крайності в крайність.

Спосіб 5: Випийте трав'яний чай

Снодійною дією володіють такі рослини, як хміль, валеріана, м'ята, меліса, пустирник. Відвари лікарських рослин можна приймати не тільки на ніч, але і в другій половині дня. Вони допомагають зняти емоційну напругу перед сном.

Спосіб 6: Покладіть під голову лікувальну подушку

Її виготовляють з нещільної бавовняної тканини і набивають суцвіттями хмелю. Летючі пари речовин заспокоюють нервову систему.

Спосіб 7: Метод спецслужб

Ляжте на спину, закрийте очі і постарайтесь  розслабитись. Руки покладіть вздовж тулуба долонями вгору. При закритих віях підніміть очі догори. Вважають такий стан очей природним під час сну.

Спосіб 8: Водні процедури

Одним допомагають теплі ванни перед сном, тільки температура води не повинна перевищувати 37 градусів. У воду можна додати хвойний екстракт  або липовий цвіт.

Читайте також: Поверхностное чтение стало нормой, и это угрожает нашему мозгу – нейробиолог

Приймають ванни 3 рази в тиждень по 10 хвилин. Деяким буває досить 3-5 таких процедур, щоб сон нормалізувався. Багато хто віддає перевагу приймати ванни для ніг, в воду можна додати відвари тих же лікарських рослин.

Спосіб 9: Почитайте книгу

Виберіть книгу з дрібним шрифтом, яка не дуже вам цікава. Це може бути шкільний підручник, енциклопедія або довідник. Тільки не читайте захоплюючі романи або детективи.

Спосіб 10: Медитуйте

Запаліть в спальні свічку і довго дивіться на її полум'я. Через якийсь час ви відчуєте відчуженість, а всі думки поступово зникнуть. Заснути вийде швидко.

Спосіб 11: Швидко рухайте очима

Відкрийте очі і швидко переводьте погляд з одного предмета на інший, з іншого – на третій і так далі. Через пару хвилин повіки стають важкими і вам захочеться заснути.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Живи Активно


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини