MENU

Історичний нігілізм по-українськи

2774 0

Правильно, спочатку ми відмовилися від Гоголя, а нині я вже прочитала, що й пам'ятник Богданові Хмельницькому поряд із Суворовим треба знести, бо саме Хмельницький закабалив великий український народ. Оцей вже був найбільшим нашим перевертнем! І пишуть це, до речі, журналісти, які працюють у впливових ЗМІ.

Читайте також: Трагічний геній: Гоголь – це також ми

Шевченко, як відомо, дав нищівну оцінку Хмельницькому, написавши цинічну епітафію під назвою "Якби-то ти, Богдане п'яний", в якій подав карикатурний образ гетьмана. І в цьому сила Шевченка – він карикатурно зображав не тільки Миколку І і його дружину Олександру Федорівну, а й наших гетьманів і навіть співців – згадайте його лірників – інвалідів творчості з "Великого льоху".

Однак Хмельницький усе ж – не Суворов. Він створив Гетьманщину, надавав легітимності всьому наступному українському рухові. До речі, Хмельницький розумів увесь жах українського становища після спілки з Московщиною. І статті Переяславські московити препарували, як хотіли.

Читайте також: 364 роки Березневим статтям: ніякого єднання України з Росією не було

Попри те, що москалі (Романови) його забули, а німчики (Гольштейн-Готторпи, наприклад, Катерина ІІ) пошили в дурні, Хмельницький – це той український гетьман, який створив першу нашу козацьку державу. Історичний нігілізм – погана річ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роксана ХАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини