Чи покарають Садового? Експерт нагадав найбільш резонансні справи, пов'язані з іменем львівського мера
До Львова прибуло 60 фахівців із Держаудитслужби для перевірки фінансової діяльності місцевої влади за останні чотири роки. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий. За словами політолога Юрія Ситника, поява представників Держаудитслужби у Львові, зважаючи на непрозорість використання бюджетних коштів посадовцями Львівської міської ради, є цілком закономірним явищем. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі для UAINFO.
"Зважаючи на неефективність розслідування зловживань правоохоронними органами, така кількість представників з різних регіонів є виправданою. Інша справа, що це може бути механізмом політичного тиску. Проте участь львівського мера в політиці не означає його недоторканність і безкарність", – розповів політолог.
Читайте також: Туристів до Львова приваблює не архітектура, а нічні клуби й повії за доступною ціною – політолог
Юрій Ситник нагадав найбільш резонансні справи, пов'язані з іменем львівського мера.
"За підсумками Євро-2012 було порушено близько двох десятків кримінальних проваджень за фактами розкрадань і зловживань, зокрема щодо будівництва нового стадіону. Так, справді "прокуратура шукала, СБУ шукала, навіть військова прокуратура шукала…". І знайшли! Ці відомства отримали десятки квартир з рук щедрого львівського мера. Звісно, що за підтримки депутатів – у всіх "рильце в пушку", як казали колись при Союзі. Не будемо згадувати про "перший мільйон" Садового, зароблений на афері з приватизаційними сертифікатами галичан, і навіть не торкатимемось приватизації комунального майна в епоху Садового, коли міський бюджет недоотримав 500 мільйонів доларів. Це не я вигадав – це слова колишнього працівника управління комунального майна, звільненого через незгоду брати участь у схемах львівського мера. Давайте поглянемо на нещодавні події. Всім відомий скандал зі львівським сміттям. Проблема сміттєзвалиша відома, й Андрій Іванович про неї розповідав ще в червні 2006 року, за десять років до того, як трагедія в Грибовичах забрала життя людей. Що з того часу зроблено для вирішення проблеми? Нічого. Натомість уже щонайменше 300 мільйонів гривень додатково пішли з міського бюджету на мандри львівського сміття Україною. Перевірки не змогли дорахуватися 50-ти мільйонів з цієї суми. Когось покарано? Ні", – розповів Юрій Ситник.
Читайте також: Судя по всему, кто-то из серьёзных ребят дал Садовому гарантии неприкосновенности – мнение
Політолог відмітив, що Львів постійно залучає зовнішнє кредитування, хоча часто власні кошти міста лежать у банках на депозитних рахунках. "Станом на 1 серпня 2018 року місто Львів мало кредитні зобов’язання на на 106 млн. євро і 6 млн. 770 тис. доларів. Яка ефективність використання кредитних коштів? А запитань щодо цього є чимало", – сказав Ситник.
Експерт також наголосив на тому, що нині відбувається знищення Львова незаконним масовим будівництвом: "Ні для кого не є таємницею, що майже кожне нове будівництво міський архітектор особисто погоджує з шефом. Уявляєте, які кошти "крутяться" в цьому бізнесі і який простір для "маневру", особливо коли заплющувати очі на порушення містобудівних норм?".
Наостанок політолог висловив свої сумніви щодо можливого покарання Садового: "Хоча всі знають, що нічого не відбувається у Львові без його згоди, Андрій Іванович уміло себе страхує колегіальними рішеннями, часто "підставляючи" у сумнівних ситуаціях виконавців".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки