MENU

Операція "нормалізація": Сирію повертають до лона арабського світу

4616 0

Топ-новиною в арабському медіа просторі став несподіваний робочий візит 16 грудня ц.р. президента Судану, фельдмаршала Омара Хасана аль-Башира до Сирії. Це перший візит лідера арабської країни до Дамаску після початку громадянської війни в країні навесні 2011 року, тобто за 8 років! 

Особливо дивує той факт, що жодних підготовчих заходів щодо рандеву суданського та сирійського керманичів не проводилося.
Відомо, що суданський лідер несподівано зустрівся з сирійським президентом Башаром аль-Асадом та провів з ним переговори, що торкалися питань розвитку двосторонніх відносин та поточної військово-політичної ситуації на Близькому Сході. 

Урядове інформаційне агентство Сирії SANA розмістило світлини зустрічі аль-Башира та Асада в аеропорту Дамаску, а також матеріали з переговорів лідерів країн у президентському Народному палаці.

Важливо відзначити, що в ході переговорів сторони підкреслили наступне: «кризи, до яких потрапляє дедалі більше арабських країн, вимагають нових підходів в діях їхніх урядів, що мають базуватися на основі поваги їхнього суверенітету та невтручання у внутрішні справи».

Читайте також: Эксперт: Эрдоган повышает ставки в игре с Дональдом Трампом

Також аль-Башир підкреслив сподівання, що Сирія зможе швидко відновитися після конфлікту та збільшить свою вагу в регіоні. Судан готовий надати Дамаску потрібну безпекову допомогу, що буде спрямована на ствердження територіальної цілісності Сирії. Хартум хоче аби відносини між країнами повернулися до того стану, що були до війни.
У свою чергу президент Сирії Башар аль-Асад зазначив, що попри довгі роки війни сирійський народ зміг зберегти свою «арабськість», і наполягає на тому, що необхідно плекати арабську єдність.

Одним з висновків з даної зустрічі є те, що ізоляція Сирії з боку арабських партнерів завершується. Візит аль-Башира до Дамаску дає сигнал, що арабські колеги готові надати необхідне сприяння режиму Асада аби він зменшив свою залежність від Тегерану та частково Москви. Як відомо, Іран проводить цілеспрямовану політику щодо експорту ісламської революції до країни арабського світу. Через це в середині цих держав спалахують громадянські конфлікти. Прикладом чого є ситуація в Ємені та в частково в середині самої Сирії. Президент Асад та його оточення дуже прагне зменшити свою політичну та військову залежність від прискіпливих контролерів з іранської розвідки та Корпусу вартових ісламської революції. Фактично саме перські куратори є реальними керівниками Сирії, і це все менше задовольняє власне самих сирійців.

Читайте також: Эрдоган объявил начало военной компании в Сирии

В той же час, ані Іран, ані Росія не спроможні надати Дамаску фінансову допомогу щодо постконфліктного відновлення країни. Проте ці фонди наявні в арабських партнерів. Якщо держави арабського світу почнуть спільними зусиллями сприяти реконструкції Сирії, то це нівелює іранські впливи в середині країни, і вона зможе повернутися до її природного стану – невід’ємної частини Арабської Умми. Хочеться в це вірити. Ін ша’а Аллах.

P.S.: На тлі зростання напруженості у відносинах між Хартумом та Вашингтоном в даний час ходять чутки, що Судан та Ізраїль можуть нормалізувати свої відносини. Посередником в цьому процесі буде виступати уряд Чаду на чолі з Ідрісом Дебі, який ще донедавна був суворим опонентом режима аль-Башира та воював з ним у Дарфурі. Сучасні міжнародні відносини сповнені парадоксів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр МІШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини