MENU

Чому постійно скаржитись — шкідливо

1529 0

Чому люди скаржаться? Зрозуміло, що не для того, щоб мучити оточуючих. Якщо ми дозволяємо собі трохи понити, це означає, що нам просто хочеться виплеснути емоції, тому що після цього виникає відчуття полегшення.

Однак вчені припускають, що таке твердження не зовсім правильне, а такої звички варто позбутись.

Висловлювання негативних почуттів не тільки не полегшує наш стан, але і погано впливає на оточуючих.

“Люди не можуть зіпсувати в ліфті повітря більше, аніж його там є насправді. Виплескування гніву схоже на цей процес.. Можливо, спосіб і хороший, але абсолютно не дієвий”, – психолог Джеффрі Лор.

Скаржитись шкідливо для власного настрою і настрою друзів та колег, які часто вислуховують нас. Однак це ще не всі неприємності, які спричиняє постійне ниття.

Стівен Партон, дослідник людської природи і автор ряду статей на порталі Psych Pedia, пояснює, що постійні скарги погіршують стан мозку та негативно впливають на ваше психічне здоров’я, і ось як це все пов’язане між собою:

1. Мозок може змінюватись

За словами Партон, це перше, що вчать студенти-неврологи в медичних університетах.

“У мозку знаходиться величезна кількість синапсів. Між ними є простір — синаптична щілина. Кожен раз, коли у вас виникає будь-яка думка, один синапс передає хімічним шляхом сигнал (нервовий імпульс) іншому синапсу. Таким чином формується зв’язок, через який проходить електричний сигнал, що містить інформацію. Точніше — вашу думку”, - пояснює Партон.

Читайте также: Три возраста, когда мы чувствуем себя наиболее одинокими – исследование

“Коли цей електричний заряд спрацьовує, відстань між синапсами зменшується. Таким чином, зменшується відстань, яку повинен подолати сигнал. Мозок переналаштовує свою схему, фактично змінює сам себе для того, щоб синапси могли легше передавати нервові імпульси. Це дозволяє думкам формуватися швидше і легше”, – стверджує дослідник.

Висновок: будь-яка думка може миттєво відтворюватися, і це не дуже хороша новина для тих, чиї думки постійно негативні (але, на щастя, це працює і у зворотному напрямку, якщо у вас виникають позитивні думки).

Тобто, далі буде тільки гірше: одні негативні думки породжуватимуть інші негативні думки, а це означає, що ви все більше і більше будете занурюватися в пучину смутку.

Коли ви повторюєте думку, два синапси в вашому мозку, що несуть в собі вже негативно заряджені заряди, починають зближуватися. І в момент формування думки перемагає саме та, для якої синапсу довелося передати сигнал на меншу відстань

В результаті зневіра та пригніченість затьмарять позитивні емоції.

2. Ви — той, з ким приводите час

Не тільки час, проведений з власним негативними думками, переналаштовує ваш мозок на негативну ноту, але й час, який ви проводите з негативно налаштованими людьми. Чому?

“Коли ми спостерігаємо за чужими емоціями (це може бути гнів, печаль, щастя і т.д.), наш мозок теж намагається їх відтворити, щоб ми зрозуміли, що саме відчуває людина в цей момент. Це можна назвати співпереживанням. Так працює свідомість людини в натовпі чи на концертах”, – пише Партон.

Тому запам’ятайте простий урок: якщо ви хочете змінити своє мислення з негативного на позитивне, оточіть себе щасливими людьми, які налаштують ваш мозок на ноту любові.

3. Стрес теж негативно впливає на ваше тіло

Все вище перераховане вже є вагомим аргументом на користь того, щоб триматися подалі від негативу і бути здоровим психічно. Але Партон наполягає також на тому, що не менш важливим є захист фізичного здоров’я.

Читайте також: 9 звичок, які заважають добиватися успіху

Коли ваш мозок атакують нервові імпульси з “негативним зарядом”, ваша імунна система слабшає, у вас підвищується кров’яний тиск, збільшується ризик серцево-судинних захворювань, діабету, ожиріння та інших недуг. Винуватцем усього цього є гормон стресу — кортизол.

Коли ви злитеся, його вироблення в організмі збільшується, а це призводить до зниження уваги та погіршення пам’яті, збільшення ваги тіла, підвищення рівня холестерину, порушується робота серця.. І це ще не кінець списку, його можна продовжувати і продовжувати..

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мізки.com


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини