MENU

Чи корисний шоколад – пояснює дієтолог

3768 0

Гарна новина для ласунів – шоколад корисний. Погана – не будь-який і не в будь-якій кількості.

Із шоколадом ніяк не можуть вирішити: корисний чи шкідливий, їсти чи ні?

1. Якщо ви бачите цифри на плитці 85%, 90%, 99%,100% (у крайньому разі – 76%) – то їсти, і він корисний, якщо таких цифр не бачите, а бачите слова "білий", молочний, "шоколадна глазур/плитка" – знайте, що ризикуєте отримати гримучу суміш цукру, насиченого жиру і наслідки.

2. А якщо в ньому ще наповнювачі та ягідні помадки – то ще і ароматизаторів і трансжирів. Не купуйте з наповнювачами – вагу наберете, цукор і холестерин в крові піднімете, ризик інсулінорезстентності підвищите, нічого хорошого з того не буде. Справжній чорний шоколад – це дорого і ексклюзивно, тому на день вистачить одного квадратика, за умови, що ви не забуваєте про ягоди. Поліфеноли, теобромін, магній, залізо, мідь – одні з найбільш цінних складових хорошого шоколаду.

Читайте також: Здоровая привычка. Какую пользу может принести чашка кофе в день – генетик

3. Поліфеноли, присутні в какао, збільшують продукцію оксиду азоту (NO) кровоносними судинами (ендотеліальними клітинами), що призводить до розширення кровоносних судин, поліпшення їхньої функції, є профілактикою сильних коливань тиску та гіпертонії (чим вищий відсоток какао бобів, тим краще нормалізується тиск).

4. Шоколад має антиоксидантні властивості, які знижують вироблення вільних радикалів і, отже, запобігають руйнуванню жирів в крові, мембранах клітин.

5. Поліфеноли проникають через гематоенцефалічний бар'єр і покращують кровотік, і локалізуються в певних ділянках мозку, тому забезпечують захист мозку і поліпшення когнітивних функцій (пам'ять, реакція, фокусування уваги, здатність до навчання). А ще вони сприяють утворенню нових нейронів та зменшують ризик пошкодження нейронів за хвороб Альцгеймера та Паркінсона. Поліфеноли також уповільнюють перетравлювання і засвоєння вуглеводів, що стримує підвищення рівня глюкози в організмі.

Читайте також: Белое золото: каким бывает и чем полезно растительное молоко

6. Захищає від ожиріння. Своїм пацієнтам раджу за бажанням з'їсти щось солодке, обмежитись квадратиком чорного шоколаду – поліфеноли допомагають позбутися вісцерального жиру.

7. Має протиракові властивості, захищає від цукрового діабету 2 типу, атеросклерозу, корисний для легенів та профілактики астми (завдяки присутності теоброміну та масла какао), і взагалі покращує настрій.

8. Але є люди, яким не підходить шоколад (ми ж всі різні!) – це ті, у кого часті мігрені та схильність до алергій. У таких випадках варто отримувати поліфеноли, правда, трохи інші за дією, із зеленого та чорного чаю, чорного винограду та різних ягід.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини