MENU

Ріка, юката і маття: сім справ, які потрібно зробити в Японії

2417 0

Одна з найбільш технологічно розвинених країн світу зуміла зберегти незайману природу і тисячолітні традиції.

Різноманітна, шокуюча, нетипова – це все про неї. В Японії дивним чином поєднуються тисячолітні традиції і сучасний уклад життя. На вулицях Кіото можна зустріти справжніх гейш, а гуляючи торговим центром десь у Токіо – поговорити з роботом.

Атмосфера

Японія – ідеальна країна для інтровертів. Тут діє головне правило – поважати особистий простір інших. Навіть в гущі натовпу всі справно дотримуються порядку і тримають дистанцію. Ні на вулиці, ні в транспорті ніхто не стоятиме занадто близько і не зачепить вас випадково краєм сумки.

Люди і культура

Японці стримані в прояві емоцій, зате не обмежують себе в самовираженні. Сучасна молодь дуже яскрава, багато хто любить косплей: фарбоване волосся, незвичайні зачіски і костюми в стилі аніме. Американська культура теж популярна.

Читайте також: Как работают скоростные поезда Японии. ФОТО

Жителі Країни висхідного сонця доброзичливі і ввічливі. Заходиш в магазин – а тобі кланяються на знак вітання. І це не виглядає награно, просто в Японії так заведено.

На вулицях, як правило, дуже чисто. Як пояснив нам гід, для місцевих жителів чисто – значить красиво. У містах урн просто-напросто немає. Все сміття японці викидають вдома.

Їжа

Їжа – невід'ємна частина будь-якої азіатської культури. Тут вона смачна, свіжа і різноманітна. Де б ви не знаходилися, поблизу буде безліч мережевих супермаркетів, кафе і ресторанів на будь-який смак.

Японія не була б Японією без рамена та сашимі. А от звичні нам роли на кшталт Філадельфії в країні роблять тільки для туристів. Крім традиційних страв, можна знайти й екзотичні. Ми пробували маринованих медуз, що на смак нагадують застигле желе. А ще були в ресторані, де подають устриці, приготовані за різними рецептами.

7 речей, які потрібно зробити в Японії

Прокинутися з видом на Фудзіяму

Священна гора Фудзі – одна з головних визначних пам'яток країни. Якщо хочете роздивитися її красу ближче, приїздіть до містечка Хаконе і купуйте квиток на канатну дорогу. З висоти пташиного польоту також видно одне з П'яти озер Фудзі – Асі.

Неподалік від гори розташована Долина гейзерів. Там всюди запах сірки і білий дим, який валить з-під землі. Мені це місце відразу нагадало вулканічне озеро Миватн в Ісландії.

Відпочити в Рекані

Рекані називають готель у традиційному японському стилі. Там вам видадуть спеціальні халати – Юката, а в номері розстелять ліжко на татамі – солом'яній підлозі. Наша команда обрала рекан у селищі Хаконе, тому що при цьому готелі є лазні з гарячими джерелами.

Відпочинок у японській парній – це цілий ритуал. Спочатку потрібно помитися в окремому приміщенні, і тільки після цього можна переходити в басейн з гарячою водою. Гарненько розслабившись, ви виходите з лазні, закутуєтесь в юката і відчуваєте, що життя вдалося.

Надихнутися неймовірною природою

Японці дуже цінують і бережуть природу. Для кожного сезону у місцевих жителів є своя назва. Ханамі – період цвітіння сакур, момидзі – сезон червоного кленового листя. Весна і осінь вважаються найкращим часом для подорожі.

Наша команда побувала тут у листопаді. І хоч ми і не потрапили в розпал сезону момидзі, Японія все ж вразила нас своєю мальовничістю. Гуляєш вулицями, усипаними яскравим червоним листям, і повірити не можеш, що такі кольори та відтінки в принципі можливі.

Приміряти кімоно в місті гейш Кіото

Біля Храму чистої води в Кіото всі охочі можуть приміряти національні костюми. Кожному видають цілий комплект одягу: починаючи від шкарпеток і капців, закінчуючи самим кімоно. Є наряди як для жінок, так і для чоловіків. Одягає вас спеціально навчена людина, а в окремій кімнаті майстер робить зачіску.

Хочете ще більше проникнутися культурою Японії – вирушайте до кварталу гейш, який знаходиться в районі Гіон. Там для туристів влаштовують цілі шоу: проводять чайні церемонії, показують бойові танці, грають на народних інструментах. Програма дуже насичена, але не втомна.

Погодувати оленів у місті Нара

Дивно, як мегаурбанізована Японія змогла зберегти в собі поєднання високих технологій та незайманої природи. Приклад цьому – містечко Нара, в якому мешкають олені. Як рівноправні жителі, вони спокійно розгулюють околицями. Для туристів усюди розвішані попереджувальні знаки і таблички з інструкціями, як поводитися з тваринами. Погодувати оленів можна спеціальним печивом, але потрібно бути обережним: вимагаючи частування, вони можуть вкусити.

Побачити острів Храму з вершини гори Місен

Острів Міядзіма в Японії вважається священним. На його території розташований стародавній храм Іцукусіма та великі плавучі ворота посеред океану – торії. Місцеві жителі вірять, що кожному, хто пройде під ними під час відливу, буде велика удача. Щоб побачити острів у всій красі, потрібно піднятися канатною дорогою до його найвищої точки – гори Місен. З її висоти видно океан, сусідні острови та Хіросіму. Візьміть із собою камеру – там можна зробити по-справжньому круті кадри.

Зустріти захід на даху хмарочоса

В останній день подорожі обов'язково підніміться на верхні поверхи Abeno Harukas – найвищої будівлі в країні. З вершини хмарочоса відкривається красива панорама на вечірню Осаку.

Лайфхаки

– В Японії не заведено залишати на чай.

– Якщо хочете поміняти валюту, краще зробити це прямо в аеропорту – курс там вигідніший.

Читайте також: Азия из первых рук: интересные факты о стране восходящего солнца. ФОТО

– Переміщатися по країні найзручніше на громадському транспорті.

– Можна жити в більш дешевих і віддалених від центру готелях або хостелах. Але враховуйте, що вартість проїзду в Японії часто залежить від тривалості поїздки.

– Збираючись подорожувати на далекі відстані, обов'язково купіть собі універсальний JR-pass: без нього вартість квитків буде просто космічної.

– Заощадити можна також на харчуванні, купуючи бенто-бокси та готову їжу в супермаркеті.

– Якщо ви подорожуєте групою, обов'язково найміть гіда. Де пообідати, обміняти гроші, купити сувеніри – обізнана людина допоможе вирішити всі організаційні питання. На додаток, групі супровід гіда обійдеться дешевше.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Катерина ДОНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини