MENU

Козлики й козлища для хитрунів і головне питання виборів

1602 3

Передвиборчі перегони й інформаційний ґвалт, який довкола цього свідомо та несвідомо роблять, затінив головне питання виборів.

А головним питанням виборів є не ціна на газ чи комунальні послуги, а питання визначальної для подальшого існування української держави війни з Росією.

Не війни з режимом Путіна, як це дехто хотів би представити, а саме з Росією як формою організації соціуму та ставлення до світу поза цим соціумом. Росія – це війна з усім світом довкола. І не треба мати ілюзій, що якщо їй "віддатися", як от учинила Білорусь, то тебе помилують. Той самий фінт вухами хотів зробити і Янукович. Росія нікого не помилує. Суть Росії в тому й полягає, що все має бути Расєєю – і Куба, й Венесуела, й Північна Корея. Й Україна... Неросійської України бути не може.

Всі кандидати на президентську посаду чітко поділилися на дві групи. Одна розуміє, що з Росією не можна примиритися. Примирення по-російськи означає – віддатися Росії. Жодних поступок слабкому, а так Росія тлумачить тих, хто хоче йти на перемовини, бути не може.

Безглузді заяви політичних дилетантів – мовляв запишемо з роззявленим ротом захтінки Путіна, а потім... А що потім? "Отдаться и никаких гвоздей", як писав класик. Це, так би мовити, група козликів, які хочуть вмовити вовка (чи Вовку) не жерти м'яса. Їх можна вважати або політичними ідіотами, або ж злочинними у своїй безвідповідальності блазнями. Прізвища цих кандидатів "шо хазяїн нада" ви, сподіваюся, знаєте.

А є ще друга група "миротворців", я б назвав їх "козлищами", які розуміють, що роблять і кого обслуговують. Вони свідомо вважають українське суспільство "стадом баранів", яке можна годувати байками про зелений моріжок, куди вони їх неначе ведуть, а в той самий час вести їх на бійню. Так, від вовка (чи Вовки) вони після цього отримають відро моркви. Це не ідіоти. Прізвища цих кандидатів "шо вова нада" ви, сподіваюся, теж знаєте.

Читайте також: Група "Першого грудня": Коли обидві правди справедливі, ставати на лише одну з них – небезпечно

Ну і є ті, що розуміють, що з Росією не домовишся. Сама суть Росії, як це кому б неприємно не звучало, полягає в експансії. Щодо нас – у знищенні України. Не більше, але й не менше. Для теперішньої Росії наш спосіб укладання життя у своїй державі абсолютно неприйнятний. Тому така Україна, в їхніх очах, має бути знищена. Це суть вовка (навіть не того їхнього Вовки). А хто так чи інакше тримає фронт уже п'ятий рік, ви теж, сподіваюся знаєте.

От і весь нехитрий розклад сил.

А тепер не про кандидатів, яких, якщо серйозно, можна розкласти на три купки:

– безвідповідальні аферисти;

– відверта і, що найнебезпечніше, прихована російська агентура;

– політичні реалісти.

А про виборців – вони теж різні.

Є хитруни, які хочуть, щоб усе було й було зразу, а крім того вони при цьому й пальчиком не поворухнули. Одним словом, аби газ у два-чотири-вісім разів дешевший, війна припинилася "за щучьим веленьем", ну й іще, щоб кожному з них було не по шістдесять рочків, а хоча б по тридцять, та й зуби всі були...

Такими хитрунами була донецька вата, яка, побачивши, що кримській ваті вдалося на халяву за кілька днів присмоктатися до грудей "матушки Рассеи" навіть пальчиком не кивнувши. Ну й дістали життя у прифронтовій смузі на довгу перспективу – потрапили в до-о-о-овгу чорну трубу, а просвіту і близько не видно. Халява не пройшла. Прийдеться нидіти невідомо скільки. А все тому що хитруни.

Читайте також: Підґрунтя нашої цивілізаційної поразки й повернення під російське ярмо

Такі ж хитруни й тепер слухають козликів та козлищ і потайки під периною мріють припасти до грудей тієї ж "матушки Рассеи" – не маймо ілюзій, проросійські шовіністи ще залишилися по темних шпарах, так само як і "халявщики", яким аби щось урвати, нічого не зробивши.

А є люди відповідальні та тверезі, які розуміють, що якщо ми не пручатимемося, то війна прийде в кожен дім. Причому щонайперше за будь-яких розкладів вона прийде на південь і схід – бо саме там будуть військові дії. Чи розуміє це місцева вата, якої попри все найбільше саме в цих регіонах – і це після п'яти років війни та нидіння їхніх "братів по ваті" із другого боку лінії протистояння? Аж ніяк. Вони не розуміють, що, як казав Черчиль, "іти на поступки ворогам – однаково що годувати крокодила, який зжере вас останнім" – це він про Гітлера. На цих "халявщиків" й україножерів і розраховують кандидати "шо хазяїн нада" та кандидати "шо вова нада".

"Халявщики" не мають хребта – головне, щоб газ був учетверо дешевшим. А яким коштом – не розуміють. Гадають, що обмежиться зрадою та ганьбою. Як у Криму. Ой ні.

Але уявімо, що станеться катастрофа, і президентом стане "шо хазяїн нада" чи "шо вова нада". Спочатку буде шок. Як тоді, коли прийшов Янукович. Але відверта чи прихована здача України не може не викликати мегавибуху в українському суспільстві. І тоді новий Майдан. Але Путін і його "шо вова нада" – не боягузливий Хам, який одразу наклав у штани, вони не втечуть. І саме тоді почнеться велике та криваве.

У лютому 2014-го, коли почалася анексія Криму, один розумний чоловік, професор у глибокій тривозі зателефонував мені: "Ти політолог, маєш знати, чи Львів бомбитимуть, чи ні?" Скажете – дурня. Аж ніяк. Просто над Україною наразі закрили небо, як над Лівією свого часу. Приклад Алеппо, розмазаного ущент, вам не доказ? Думаєте, до Києва, "матери городов русских", у Вовіка будуть сентименти? А що говорити про Маріуполь, Херсон чи Харків...

Одним словом, на цих виборах ідеться про Україну, а не про газ. Тому не маємо право ні на помилку, ні на усвідомлену чи ні зраду. Подумаймо про свої сім'ї. Не забуваймо Черчиля, що після вибуху Другої світової війни, якій не зарадила здача Чехословаччини, підсумував: "Обереш ганьбу – матимеш і ганьбу, й війну" – велику та криваву – "с доставкой на дом"...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас ВОЗНЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини