Чому українці з легкістю продають свої голоси під час виборів
Підкуп виборців не треба демонізувати, його потрібно мінімізувати.
Психологічних причин цього неподобства дві – низький рівень доходів населення та тотальне розчарування у всіх політиках. Виборець, який перебуває на нижніх щаблях піраміди Маслоу, легко робить вибір на користь продажу голосу, усвідомленим громадянином стають одночасно з переходом до середнього класу. І те, що в країні до 30% виборців готові продати голос – наслідок економічної політики як влади, так і "попередників". Втома від старої політичної колоди та часто карикатурність претендентів на "нові обличчя" – лише укріплює віру в перевагу дрібної вигоди над гіпотетичною великою надією.
Читайте також: Эпидемия президентских амбиций
Юридичні механізми доведення підкупу і відповідного покарання – обєктивно складні. Так само як і доведення факту хабаря. Потрібні прямі свідчення скупника голосів та отримувача винагороди, свідків при торгівлі голосами не буває.
Тому навіть збільшення покарання за цей вид злочину не підвищить відсотка розкриття. В задіяних на даний момент технологіях "рекрутинг агітаторів" та "соціологи за НАТО" формально обійдено можливий склад злочину по підкупу.
Ніде документально не фіксується зобовязання віддати голос в обмін на гроші, як це раніше робилося у "соціальних договорах".
Читайте також: Спостерігачі ОПОРИ зафіксували маштабне проведення у регіонах України оплачуваного опитування виборців
Проте, активна робота правоохоронних органів приводить до попередження підкупу і мінімізації його впливу. Навіть виклик та проведення опитування агітаторів та псевдосоціологів на предмет можливої участі у підкупі – дає профілактичний ефект.
А штабам конкурентів треба не "плакати і знов...", а активно протидіяти. Контртехнології відомі.
До прикладу, робота з отриманими оперативним шляхом базами даних скуплених голосів. "Алло, вас турбує слідчий Іваненко. Надійшла скарга про вашу участь у продажу голосу. Пояснення ви зможете надати прямо на виборчій дільниці, я там чергуватиму весь день. До зустрічі".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки