MENU

(Не)безпечні стосунки: 7 книжок про те, як жити з іншими

1971 0

Поки всі інші радитимуть вам романи про кохання (шалене, трагічне, щасливе – потрібне підкреслити), ми пропонуємо поглянути на проблему стосунків ширше.

Що таке взагалі "здорові стосунки"? Скільки "шалених кохань" і знищених нейронів потрібно, щоб зрозуміти базові правила щасливих взаємин з собою, коханими, близькими та далекими? Ніскільки, якщо вчасно прочитати корисну книжку.

"Его — це ворог", Раян Голідей

Читайте також: Що читати: 10 книг лютого (Частина 1)

В якийсь момент наше суспільство сприйняло однозначно більш американський, ніж європейський метод самореалізації, через нестримний самопіар. Але така установка, якщо чесно, не збільшує кількості розумних людей на гребені успіху: в топі, як і раніше, індивідууми, глибоко уражені егоїзмом і нездатністю оцінити компетентність інших. Нав’язану сучасною культурою зацикленість на собі можна нейтралізувати, впевнений автор книжки. Саме ця зацикленість не дає нам рухатися вперед, опановувати нові навички, креативити чи налагоджувати відкриті стосунки з людьми. Як перейти на вищий рівень, як стати кращою версією себе? Поставити мету, яка є вищою за власне визнання.

"Гірка правда про стосунки", Ніл Штраус

Послухаємо, що нам скаже людина, яка дізналася про всі секрети пікаперів і, власне, зробила їх героями, чи краще сказати "антигероями" нашого часу? Яку таку "гірку правду" розкриє той, хто "наробив у житті забагато помилок"? Можливо, дає гарні поради той, хто вже не може показати поганий приклад? Втім, краще дослухатись, аби не потрапити у полон ілюзій та маніпуляцій. Чи є моногамія запорукою справжньої близькості? Що притягує нас до партнерів, яких ми обираємо? Чи можемо ми бути закоханими все життя? Відповіді знайдете у книзі "Гірка правда про стосунки".

"Жінки, які кохають до нестями", Робін Норвуд

Як це – любити занадто сильно? Хіба буває забагато любові? Любові – ні. А ось емоційної залежності – так. І вона так само вбиває, як будь-яка інша залежність. Вбиває у прямому сенсі слова, бо заводить вас у стосунки абьюзу, руйнує все, що ви любите, робить вас кимось іншим, не дає обирати те, що вам дійсно потрібно. Якщо ви вибачаєте чоловіку геть неприйнятні речі, відчуваєте психологічний тиск, проте не можете відмовитися від стосунків, ця книжка може допомогти вам прийняти правильні рішення.

"Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях", Роберт Саттон

Оскільки мудаки – дуже гостра проблема, книжка викладача Стендфордського університету одразу стала бестселером за версією видань New York Times, Wall Street Journal, USA Today та Business Week. Проблема гостра, бо мудаки на робочому місці не просто псують настрій колегам, вони ще й приносять компанії фінансові збитки. Автор дає поради щодо того, як нейтралізувати цих токсичних працівників і самому не стати таким.

"В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти", Томас Еріксон

Ідіоти – це такі люди, які змушують вас сумніватися у власній адекватності. Та перед тим, як діагностувати собі якісь розлади, придивіться уважніше до тих, хто поруч. Автор – шведський письменник, психолог з соціальних комунікацій, біхевіорист. Він поділяє людей на чотири кольорові типи, кожен з яких має свою логіку поведінки, темперамент, систему цінностей. Тому одних людей ми розуміємо з півслова, інших не розуміємо взагалі, а треті, попри свою успішність, здаються нам ідіотами і психопатами. Як розуміти хто перед нами і ефективно з ним спілкуватись (або не спілкуватись), Томас Еріксон пояснює у своїй монографії.

"Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху", Кейт Феррацці

Читайте також: Що читати: 10 книг лютого (продовження)

Нетворкінг – це набагато більше, ніж просто вміння зав’язувати корисні знайомства. Справа в тому, що без допомоги інших людей ми навряд чи зможемо домогтися справді гарних результатів у професійному та в особистому житті. Тому вам потрібні "свої люди" – невелике коло друзів, яким будете довіряти і які будуть вас підтримувати на шляху до вашої самореалізації. Як зрозуміти, хто дійсно підтримує вас, як будувати дійсно міцні взаємини і як вони зможуть укріпити вас на шляху до ваших цілей ви дізнаєтеся з цієї книги.

"Сила позитивного Ні. Як сказати "ні", але зберегти угоду і стосунки, Уільям Юрі

"Ні". Таке коротеньке і таке важливе слово. А ми не вміємо ним користуватись для того, щоб захистити себе. Більш того, неправильно сказане "ні" здатне знищити те, що ми найбільше цінуємо, або ж розлютити і відвернути від нас людей. Що ж робити? Опанувати мистецтво "позитивного ні". Автор розповідає про перевірену схему з  трьох етапів, засвоїти її може кожен з нас.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Тетяна ГОРДІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини