П'ятий день Кіліманджаро: штурм вершини
Ми вийшли о пів на першу й попрямували до кам'янистої тропи, яка піднімалась на півтори тисячі метрів вгору.
Шість годин ми підіймалися та дерлися камінням з налобними ліхтариками.
Коли я перетнув позначку 5000 м, температура вже була близько -5. На мені були лише термуха та штормовка, тому що фліскою обмотав гідратор з теплою водою. Я постійно рухався, тож тіло було розігріте, а тепла вода там — це найкраще, про що можна мріяти. Але наближаючись до 5500, де температура -12 і холодний вітер, я вже був змушений переодягтись, а за годину вода в трубці гідратора перетворилась на кригу.
Читайте також: Четвертий день Кіліманджаро: мінус наплічник
Що вище підіймався, то меншим був відсоток кисню в повітрі, дедалі більше боліла голова, нудило і дуже хилило на сон. Декілька разів ледь не скотився вниз, бо засинав на ходу. Ще й кашель через застуджені бронхи постійно заважав.
Цей день посів почесне місце одного з найважчих в моєму житті.
О пів на сьому я піднявся до кратера давно погаслого вулкана Кіліманджаро. Рівень кисню тут усього 43%. Переді мною розкинулось величезне плато розміром із декілька футбольних полів, огороджене кам'яним парканом, по якому я попрямував далі. До найвищого місця ще було близько 30 хв ходу.
Діставшись до найвищої точки — Піку Ухуру на висоті 5895 м, — я підняв над Африкою український прапор. Стоячи поряд з льодовиками віком 11 тисяч років, намагався осягнути те, що мені вдалося зробити. Я стояв на вершині. Я дійшов сюди на своїх умовах. Я переміг. У цю хвилину на цілому континенті немає нічого вищого за мене.
фото: Валерій Ананьєв
Мені було так зле і я так промерз, що ні фото не хотілося робити, ні відео знімати… Кілька разів тріснув себе по макітрі, зібрався з силами, і все таки зробив пару кадрів.
Читайте також: Третій день Кіліманджаро: до 4600 м і назад
Полетів із засніженого Києва у спекотну Африку, щоби ще більше мерзнути.
О дев'ятій годині почав спуск, і тут у мене почалися проблеми. Я відчув наслідки гіпоксії сповна. Не можна було перебувати на вершині дві години... Продовження завтра.
P.S. Память та честь Небесній сотні!
Не зраджуємо гідності!
Слава Україні!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки