Традиційна тактика не працює: як не змарнувати свій голос на виборах
Важливе зауваження щодо голосування на виборах.
Ці вибори унікальні наявністю більше ніж двох лідерів.
Читайте також: Стрес-тест для України: виклики президентської кампанії
Роман Шрайк уже пояснював, чому фактичні результати трьох лідерів у першому турі можуть бути досить близькими (частина електорату Зеленського ніколи не голосувала, а Порошенко й Тимошенко обидва мають ресурси в тих соціальних групах, де соціологія погано міряє). Я припускаю, що й четвертий кандидат може в останній тиждень вийти на той самий рівень. Тільки не кажіть, що у вашому оточенні нема нікого за Порошенка / Тимошенко / Зеленського / Гриценка, – скільки вже разів можна повторювати, що наше оточення не є репрезентативною вибіркою.
Що означає ситуація з кількома лідерами перегонів із позицій поведінки виборця?
Це означає, що на цих виборах не працює традиційна тактика "в першому турі за свого улюбленця, у другому – проти свого ненависника" (або за "менше зло", із цим поняттям іще розбиратимемося). Уявіть собі, що три чи чотири кандидати підійшли до виборів із приблизно рівними шансами на перемогу. Тоді, віддаючи свій голос за когось із нижчими рейтингами, ви фактично марнуєте його та втрачаєте шанс підтримати свій "запасний вибір" чи своє "менше зло" – без вашого голосу та голосів таких, як ви, цей кандидат ризикує не потрапити до другого туру, і вам доведеться обирати із двох неприйнятних. Дуже проста математика.
Читайте також: Додонове місце для переможця виборів: чому кандидатам у президенти слід придивитися до Молдови
Тому на цих виборах доведеться одразу в першому турі голосувати за того, за кого голосуватимете у другому. І сподіватися, що цей кандидат пройде.
Ці вибори дійсно найцікавіші в новітній українській історії.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки