"Класичні" інструменти масових комунікацій вже не дають той ефект, який давали раніше – експерт
Трохи про технології, або Instagram і YouTube vs TV, мітинги і борди.
Якщо поглянути на перший тур президентських виборів не з позиції політичних змагань, а з точки зору технологій, можна побачити, що "класичні" інструменти масових комунікацій вже не дають той ефект, який давали раніше.
Зокрема, серед молоді зараз "рулить" Instagram (навіть не Facebook) і YouTube. І що ми маємо в цьому плані серед лідерів президентських перегонів?
Читайте також: Как мы ежедневно сливаем собственные персональные данные в сеть
З одного боку, маємо офіційний YouTube-канал Петра Порошенка (аудиторія – 24 тис. фоловерів) і його ж офіційний Інстраграм (poroshenkopetro) – 208 тис. читачів.
З іншого боку маємо офіційний YouTube-канал 95 квартал (тобто, Володимир Зеленський) – 2,4 млн. фоловерів плюс недавно відкритий YouTube-канал Зе!Президент – 276 тис. чол. А ще є – тадам! – офіційний Інстраграм zelenskiy_official з 3,1 млн. читачів.
Порівняйте цифри і отримайте відповідь, хто мав (і має) більші шанси достукатися до численної молодої аудиторії.
Треба чесно визнати, що "стара гвардія" – Порошенко, Гриценко та інші "мастодонти" завалили цю виборчу кампанію в тому числі і тому, що досі живуть "доісторичними" уявленнями про технології сучасних масових комунікацій.
Читайте також: Користувачі Facebook, які відмовляються від соцмережі на місяць, почуваються щасливішими − дослідження
Тому цілком логічно, що Зеленський не хоче йти у формат теледебатів, якщо він може легко вийти "соло" на багатомільйонну аудиторію через Інстраграм чи YouTube, а не ризикувати бути "розмазаним" на теледебатах більш досвідченим і красномовним Порошенком.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки