Жалюгідний російський протест проти кораблів НАТО в Чорному морі
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков висловив обурення у зв'язку із планами НАТО підготувати пакет заходів зі стримування Росії у Чорному морі
Чиновник заявив, що не розуміє, що мають на увазі в Північноатлантичному альянсі, й нагадав, що Керченська протока – це закритий басейн і рішення пропускати через нього кораблі НАТО може бути ухвалене тільки після відповідного запиту.
Читайте також: Україна й НАТО: ми самотужки викопали собі яму
Пєсков, як правило, не договорює. Керченська протока й Азовське море – справді закритий басейн. Але це – спільні води Росії та України. Саме на такому формулюванні наполягала Російська Федерація на переговорах із Україною про проведення морського кордону в Азовському морі. І саме таке формулювання під тиском Росії було узгоджене українськими учасниками переговорів іще за часів Леоніда Кучми. Тому виникає просте запитання – якщо мова йде про закритий басейн, спільний для обох країн, так чому ж російські військові захопили українські кораблі – причому не в Керченській протоці, а в Чорному морі, в нейтральних водах?
Всі розмови про "суверенітет" Росії в Криму в цьому разі не мають ніякого значення навіть із позицій законодавства самої Росії. Тому що для проходу через Керченську протоку немає ніякого значення, хто здійснює суверенітет у Криму та вважає півострів своєю територією. Керченську протоку й до окупації Криму Росією, і зараз вважають спільним басейном Росії та України. Причому, знову-таки, на долученні вод Керченської протоки в угоду по Азовському морю наполягала саме російська сторона, а не українці.
Читайте також: Без американської парасольки? Ризиковані ігри з нульовою сумою
І вже тим паче незрозуміло здивування пана Пєскова в ситуації, коли мова йде про Чорне море. Адже в НАТО говорять про відправку кораблів Альянсу саме до Чорного моря, не до Азовського, не до Керченської протоки. І напад російських прикордонників на українські кораблі стався саме у водах Чорного моря, а не в Керченській протоці! І в НАТО хочуть, щоб у чорноморському басейні більше нічого подібного не траплялося. Так, перебування іноземних кораблів у цьому басейні регулюється спеціальними правилами, термін їхнього перебування в Чорному морі обмежений – але при цьому можлива ротація суден і не потрібно дозволу країн чорноморського басейну – зокрема й Росії – на їхнє перебування.
Цей режим – важлива частина режиму безпеки та співробітництва в усьому Середземномор'ї. Режиму, який Росія в будь-який спосіб хоче порушити і який в НАТО хочуть відновити.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки