MENU

Кулеба про термінові дебати в ПАРЄ: Бачу нічим не прикриту лицемірну спробу виписати Росії індульгенцію за Крим і Донбас

1386 0

Дмитро Кулеба

Затверджені бюро Парламентської асамблеї Ради Європи термінові дебати, на яких парламентаріям запропонують підготувати доповідь із метою позбавлення ПАРЄ права накладати санкції на національні делегації, – це "неприкрита лицемірна спроба" виписати Росії "індульгенцію" за окупацію Криму та агресію на Донбасі. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Наявна змова еліт у ПАРЄ й генсека Ради Європи, щоб виконати головну вимогу Росії, яку вона висувала як умову свого повернення. Ідеться про позбавлення асамблеї можливості в односторонньому порядку вводити санкції проти держав – порушників зобов'язань і норм Ради Європи. Для цього затвердили доповідача, який мав підготувати документ про майбутнє ПАРЄ. І як не дивно, цим доповідачем став один із найяскравіших проросійських парламентаріїв – Тіні Кокс із Нідерландів, який очолює групу "Об'єднаних лівих". По суті, комуніст. Тобто чомусь з усіх членів ПАРЄ цю справу доручили найбільш проросійському. І він написав у доповіді, що необхідно реформувати санкційний механізм ПАРЄ. Отже, організації пропонують самій обмежити свої повноваження. Це безпрецедентно, оскільки в умовах демократії все працює навпаки", – підкреслив Кулеба.

Читайте також: Підкуп виборців, олігархічні ЗМІ та надмір кандидатів: ПАРЄ оцінила українську передвиборчу кампанію

Він зазначив, що до сьогодні ПАРЄ відмовлялася навіть розглядати питання про перегляд санкційного механізму.

"Цю доповідь подано у ПАРЄ для обговорення за процедурою термінових дебатів. У такому разі підсумком має стати ухвалення резолюції. Автори цього плану розраховують, що в середу проведуть термінові дебати за доповіддю Кокса, ухвалять її й уперше в ПАРЄ з'явиться документ, що обмежує її ж санкційні повноваження. Ухвалення цього документа ще не означає втрати права вводити санкції – це лише демонстрація того, що асамблея готова займатися цим питанням. Однак до сьогодні ПАРЄ відмовлялася навіть рухатися в цьому напрямі. Ухвалення резолюції стане драматичним розворотом позиції ПАРЄ. Але це не кінець історії. Щоб виконати вимогу РФ, треба буде ще зробити низку кроків – кожен із них перетвориться на бій між супротивниками і прибічниками такого рішення", – сказав співрозмовник.

За його словами, Росія зацікавлена в ослабленні повноважень ПАРЄ.

"Я особисто налаштований по-бойовому. Бачу нічим не прикриту лицемірну спробу виписати Росії індульгенцію за Крим і Донбас. Тобто щоб виконати головну вимогу РФ, люди готові погодитися на реформу ПАРЄ. Причому треба сказати, що санкційна політика організації стосується не тільки Росії, а будь-якого порушника статуту. По суті, це знезброєння асамблеї загалом. Вона може втратити статус сильного гравця, здатного впливати на країни, які погано поводяться. І може перетворитися на говорильню, де будуть просто без пуття розмовляти й розмахувати руками. Це саме те, у чому зацікавлена Росія. У Москві не хочуть, щоб ПАРЄ залишалася ефективним інструментом впливу на порушників прав людини", – резюмував Кулеба.

"Європейська правда" сьогодні написала, що представники Німеччини в Раді Європи вдаються до активних дій для зняття санкційного тиску з РФ у РЄ і мають намір домогтися цього на весняній сесії ПАРЄ, що стартувала сьогодні.

Посол Британії в Раді Європі Крістофер Івон 7 квітня у своєму Twitter написав: "Як мені розповіли, протягом цього тижня Рада Європи робила сама собі хімічну кастрацію. І це точно не те, до чого ми прагнемо".

Читайте також: Три показові розмови про Україну в ПАРЄ

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, 28 січня 2015 року асамблея продовжила санкції. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016 і 2017 роки, вона не бере участі у роботі ПАРЄ і цього року.

У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.

29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення документа, який дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур асамблеї.

У підсумку ПАРЄ відклала до 2019 року розгляд резолюції, яка може повернути Росії право голосу. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини