У Німеччині екс-главу правління Volkswagen звинуватили у шахрайстві в рамках "дізельгейта" – Associated Press
Прокуратура Німеччини висунула звинувачення колишньому голові правління Volkswagen Мартіну Вінтеркорну і ще чотирьом колишнім членам керівництва компанії в зв'язку масштабною практикою по підробці результатів тестування викидів дизельного палива, яка тривала багато років.
У понеділок прокурори заявили, що Вінтеркорн був в курсі махінацій з автомобільним програмним забезпеченням, принаймні, з травня 2014 року, але не зупинив це. Вінтеркорн стверджує, що він не знав про проблему, поки слідчі США не оголосили про неї у вересні 2015 року. Вінтеркорн подав у відставку з поста генерального директора кілька днів по тому.
Мартін Вінтеркорн
У заяві прокуратури йдеться, що обвинувачені – всі вони топ-менеджери – брали участь в шахрайських діях, що почалися в 2006 році.
Компанія визнала, що встановлювала програмне забезпечення, яке могло розпізнавати, коли автомобілі перебували на випробувальних стендах для сертифікації викидів. Коли автомобілі переходили в режим повсякденної їзди, контроль викидів відключався, що покращувало експлуатаційні характеристики, але рівень виділення двигунами оксидів азоту – забруднюючих речовин, шкідливих для здоров'я, опинявся набагато вище допустимого в США.
В цілому, у всьому світі близько 11 мільйонів автомобілів були оснащені нелегальним програмним забезпеченням, що зашкодило репутації дизельних технологій і прискорило перехід Європи на електромобілі.
Прокурори розповіли також, що в 2014 році обвинувачені члени керівництва компанії провели оновлення програмного забезпечення вартістю 23 мільйони євро, щоб приховати реальну причину високого рівня викиду заборонених газів під час постійної експлуатації.
Читайте також: Deutsche Welle: Електромобілі – це майбутнє, але вони знищують робочі місця
71-річний Вінтеркорн і інші отримають терміни ув'язнення від шести місяців до 10 років, якщо будуть засуджені за звинуваченням в шахрайстві при обтяжуючих обставинах, що спричинило серйозні втрати. Інші звинувачення включають недобросовісну конкуренцію і порушення довіри.
За словами прокурорів, бонуси, отримані від продажів, заснованих на обмані, можуть бути конфісковані. За їхніми оцінками, розмір бонусів варіювався від 300 тис. євро до 11 млн євро (від 340 тис. до 12,45 млн доларів).
Адвокат Вінтеркорна Фелікс Доерр заявив, що захист не може дати коментарі, оскільки прокурори не надали йому повноцінної можливості для ознайомлення з матеріалами справи.
Читайте також: Перемога: львівський викладач домігся українізації автівок Volkswagen
У заяві Доерра йдеться, що прокурори передали адвокатам обвинувачених сім DVD-дисків і 300 папок з матеріалами, включаючи файли даних, які вони не бачили раніше, лише 5 квітня, і що прохання про можливість переглянути файли та дати письмову відповідь не була розглянута.
У березні влада США висунули звинувачення Вінтеркорну у шахрайстві і змові з метою порушення Закону про чисте повітря. Якщо він буде засуджений за цими звинуваченнями, то може отримати до 20 років позбавлення волі, але законних підстав для його екстрадиції з Німеччини в США немає.
Volkswagen заплатив більше 27 млрд євро (31 млрд доларів США) у вигляді штрафів і виплат по цивільним позовами власникам автомобілів за місяці і роки після того, як компанію викрили в злочині. Компанія вибачилася і визнала себе винною в скоєнні кримінального злочину в США. У цій країні два її керівника були засуджені до тюремного ув'язнення, а шість інших визнані винними, хоча екстрадувати їх не можна.
Зрештою, інвестори в Німеччині також вимагають компенсації, заявляючи, що Volkswagen не виконав свої зобов'язання у відповідності до закону про цінні папери, що передбачає своєчасне повідомлення про проблеми, які можуть вплинути на ціну акцій. Volkswagen заявив, що зобов'язання перед інвесторами виконав.
Читайте також: У Німеччині затримали голову автоконцерну Audi
Скандал викликав широкомасштабне дослідження ситуації з викидами двигунів на дизельному паливі в усій галузі. З'ясувалося, що багато моделей інших автовиробників також виділяють набагато більше токсичних газів на дорозі, ніж на випробувальному стенді, за рахунок лазівок в регулюванні, використовуваних автовиробниками, таких як відключення контролю вихлопних газів при певних температурах для зменшення зносу двигуна. Продажі авто на дизельному паливі, що колись складали половину європейського автомобільного ринку, знизилися.
Це, в свою чергу, підірвало плани автомобілебудівників використовувати дизельні двигуни – міцніші в експлуатації в порівнянні з іншими – для досягнення відповідності більш жорстких обмежень на викиди вуглекислого газу, основного парникового газу, який, як вважається, провокує глобальне потепління. Обмеження будуть введені Європейським союзом в 2021 році. Одним з наслідків стало форсування зусиль по розробці автомобілів, які живляться від електричних батарей, з метою уникнення великих штрафів за порушення нових меж викидів. Volkswagen повідомляє, що планує витратити 30 мільярдів євро на розробку електромобілів до 2023 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Оригінал на Associated Press
Переклад – UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки