Захтінки vs реальність: топ-6 очікувань від наступного президента
Топ-6 бажань відображають ключові причини ситуації, в якій ми зараз перебуваємо. Розберімося, що з цих питань є реальним.
1. Тарифи
Досить довго в медіа просували тезу про те, що тарифи є такими високими, тому що Коболєв і Вітренко платять собі такі високі премії. І взагалі, це все "Нафтогаз".
Таким чином, щоб забезпечити дворазове зниження ціни, яке обіцяла ЮВТ, необхідно скасувати ряд постанов Кабміну, які були прийняті для отримання макрофінансової допомоги МВФ (що було однією з умов), і звільнити керівництво "Нафтогазу".
Навряд чи те або інше є можливим, доки не буде сформована більшість у парламенті, яка забезпечить президентові свій Кабмін.
Щодо електроенергії, навряд чи будуть мотиви знижувати рівень прибутків від її продажу в тих, хто є бенефіціаром кампанії.
Але є й інші "тарифи".
Так, наприклад, в Україні працює декілька нафтопереробних заводів, що належать Коломойському. Їх дохід від продажу нафтопродуктів (бензину та дизпалива) залежить від динаміки цін на них.
Так уже траплялося... Підвищення цін на паливо, за умов достатнього "політичного даху" від держави, – є природним процесом.
Читайте також: Журналіст: Українці хочуть, аби президент порушив законодавство. ІНФОГРАФІКА
За подорожчанням палива відбудеться здорожчання й товарів першої необхідності. Зокрема агропродуктів. Хліба.
Посівну аграрії ще проскочать. А от збирати врожай вже доведеться з новими цінами на пальне. Підвищення буде закладено в ціну хліба для споживачів.
Колись висока закупівельна ціна на газ компенсувалася держдотаціями. А ті своєю чергою – зовнішнім кредитуванням, яке нам ще погашати й погашати.
Саме через низьку ціну на газ ми зараз щорічно зливаємо частину бюджету розвитку й модернізації країни на обслуговування кредитів, що були пущені на компенсацію тарифів.
Тепер же ж... За словами геніальних економістів, "дефолт нікому не завадив"... МВФ пошлють. А отже, компенсація тарифів здійснюватиметься за рахунок дешевих російських кредитів, за які (як показує досвід) ми розплачуємося кров'ю своїх співгромадян.
2. Всеукраїнський референдум, на якому чисельність депутатів було вирішено знизити до 300 й одночасно позбавити їх недоторканності, було проведено ще 1999-го чи 200 року. Я ще вчився.
Звідтоді ситуація не змінилася. Норма прямої дії ніколи не була імплементована. Головним чином через самих депутатів.
Наприклад, Мураєв в ефірі NewsOne сказав, "щойно з депутатів знімуть недоторканність – їх стратять на місці"... Тому робити цього не слід.
Отже, навіть якщо президент матиме більшість у парламенті (що сумнівно), навряд чи партнер по коаліції "Опозиційна платформа - За життя" підтримає ці пропозиції.
3. Народ вимагає крові. І зараз люди, які не замислюючись готові її пускати, можуть з'явитися на відповідних посадах.
В американській пресі з 2010 року образ України асоціюється з політично мотивованими процесами, коли в тюрму сіли Луценко й Тимошенко.
А якщо хтось думає про тих, хто давно мав сидіти, то якраз вони й матимуть саджати. Повернення до влади Портнова та Лукаш вже навіть не приховують. А за Лукаш повернеться і її чоловік Ілляшов (колишній керівник СЗР – місце якраз вакантне)...
Читайте також: Суспільство знову буде розчароване, бо чекає на легкі рішення та швидкі перемоги – економіст
Буде весело.
4. Перемовини з Росією ідуть.
Умови, на які нас намагаються поламати, – давно відомі:
– Крим залишається з поточним статус-кво;
– ОРДЛО повертається до складу України на умовах автономії (це означає, що з Конституції приберуть норми про євро- та євроатлантичну інтеграцію, які більше ніколи там не з'являться через політичну позицію "автономних регіонів"; до речі, російські канали так і транслюватимуть на сході країни);
– контроль над бізнесом "автономії" залишиться в руках Курченка та людей Дмитра Козака, а соцвиплати й пенсії сплачуватимуть із кишень решти українців.
Нагадаю, і до війни Донбас був найдотаційнішим регіоном.
5. Повірте чиновникові, навіть у членів Кабміну зарплати нижчі, ніж у менеджменту державних підприємств, яким зарплати встановлюють незалежні наглядові ради.
Це означає, що менеджерів, яких обирали на конкурсах, – звільнять. Їх місця посядуть підконтрольні "пєтрушкі", які отримуватимуть копійки, але купуватимуть і продаватимуть у тих і тому, кому скажуть.
6. У США вибори президента, які вже майже почалися. Навіть якщо вдасться втягнути їх у переговорний формат (чого Трамп не допустить), то топ-питаннями перемовин буде "українське втручання в американські вибори імені Лещенка (члена "Зе!Команди") та Трепака".
Щодо ЄС – вибори до європарламенту цього травня здивують нас іще більше, ніж вибори власні.
Попереду перемовини про повернення Росії до ПАРЄ, "Північний потік-2" із відсуненням української ГТС від транзиту та зняття санкцій із Москви.
You can't always get what you want!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки