MENU

Сім величних соборів України, які ще можна врятувати. ФОТО

1860 0

Кам'янець-Подільський

Руйнівна пожежа у середньовічному Соборі Паризької Богоматері в Парижі привернула увагу всього світу до збереження старовинних унікальних релігійних пам'яток.

Керівники України одразу ж заявили про підтримку Франції і заговорили про важливість збереження унікальних історичних пам'яток.

Міністр культури Євген Нищук навіть написав у Facebook, що Україна готова "максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору". Додавши, що робота міністерства культури – це збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам'яток.

На жаль, Україна не може похвалитись великими успіхами у збереженні архітектурних цінностей. Можливо, якщо міністерство культури має можливості і потрібних спеціалістів для реставрації старовинного собору у Парижі, влада може звернути увагу й на українські старовинні собори та храми, які давно потребують порятунку.

Читайте також: Чому в Україні горять старовинні церкви

Переважно мова іде про католицькі костели XV-XVII століть на Західній Україні, рятувати яких фактично не лишилось кому. В Україні сотні старовинних храмів, які перебувають на межі руйнації, ми ж зібрали сім найвідоміших, пише BBC News Україна.

1. Ізяслав, Хмельницька область. Фарний костел (найстарший храм міста) Івана Хрестителя, 1599 року будівництва. Ентузіасти регулярно проводять розчищення костелу від чагарів і сміття, але храм руйнується.
 
2. Підгайці, Тернопільська область. Троїцький костел, збудований 1634 року, перебуває у катастрофічному стані.
 
3. Старокостянтинів, Хмельницька область. Руїни Домініканського костелу, 1613 року спорудження. Пам'ятка архітектури національного значення давно передана УПЦ Московського патріархату, проте відновлення пам'ятки не відбувається.
 
4. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область. Костел св. Миколая та домініканський монастир, найстаріший мурований храм міста. Пам'ятка архітектури XV-XVIII століття. Реставрувати інтер'єри допомагають спеціалісти та студенти польських художніх вузів, закінчити реставрацію фасаду так і не вийшло після руйнувної пожежі 1993 року.
 
5. Червоногруд, неіснуюче поселення у Заліщицькому районі Тернопільської області. Домініканський костел 1615 року, є частиною чи не наймальовничіших руїн України разом із залишками Червоногрудського замку.
 
 
6. Язловець, Бучацький район Тернопільської області. Костел Успіння Діви Марії 1590 року, споруджений у ренесансно-готичному стилі. У 1609 році тут був похований відомий польський композитор Миколай Гомулка. Нечисленні римо-католики села намагаються підтримувати храм як можуть.
 
7. Гвіздець, Коломийський район, Івано-Франківська область. Бернардинський монастир. 1723-1735 років спорудження. Нечисленні римо-католики села намагаються збирати гроші на реставрацію костелу.
 
Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram
 

Віталій ЧЕРВОНЕНКО, Ірина ПУСТИННІКОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини