MENU

"Стадіон, так стадіон": африканський мотив в українських виборах

1648 2

Цитата «Стадіон, так стадіон» вже увійшла до історії українських виборів 2019 року. Обрання саме спортивної споруди великої місткості для проведення публічних дебатів в Україні значною мірою споріднює атмосферу українських виборів з відповідною політичною традицією африканських країн. Для країн Західного світу обрання стадіонів для проведенням значних політичних подій є скоріше виключенням, ніж правилом. Значною мірою це пов’язано з культурою масових зібрань на центральних площах чи відносно високим ступенем довіри населення до ЗМІ, як посередника у комунікації між лідерами країни та електоратом. В той же час у країнах Субсахарської Африки саме стадіони є основним місцем для проведення великих політичних подій. У багатьох країнах регіону, саме на стадіонах, а не у стінах парламентів відбувається інавгурація обраних керівників держав.

І хоча поки лише один футболіст – Джордж Веа став президентом Ліберії, інші лідери регіону, які не мають відношення до спорту також активно використовують стадіони.

Читайте також: Без води та фотокамер: правила відвідування дебатів на "Олімпійському"

Чому в Африці центральний стадіон країни обирають, як місце для проведення інавгурацій? Причин кілька, і основними з них виступають:

1.Охоплення: стадіон це спосіб дати можливість максимально значній кількості громадян побачити процедуру принесення присяги новообраним чи переобраним керівником. Жодна інша споруда просто не може конкурувати за внутрішньою місткістю.

2. Символізм: принесення присяги на стадіоні несе у собі послання, що президент є вихідцем з народу, частиною народу, його породженням, а тому є лише елементом з особливими функціями у великому людському морі.

3. Єднання: на стадіон зазвичай приходять вболівати за улюблену команду, тобто він поділений на сектори, де перебувають фани конкуруючих клубів. Проте у день інавгурації цієї конкуренції вже немає, отже стадіон стає місцем символічного примирення та єднання електорату різних кандидатів.

Читайте також: Піраміда для дебатів: чому нам треба навчитися аргументувати

4. Шоу: зазвичай інавгурація президента на стадіоні співпадає з іншими урочистими заходами, як от військові паради чи виступи народних колективів та популярних співаків. Отже, інавгурація несе не лише політичну функцію, а ще й духовно-культурну.

5. Особливий інститут: принесення присяги на стадіоні, а не у стінах парламенту часто засвідчує особливий, унікальний статус президентської посади в політичній ієрархії країни. Виходить, що президент напряму присягає народові, а не перед його представниками. Отже, роль парламентарів суттєво знецінюється.

Африка стає до нас ближче, і це чудово)

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр МІШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини