СБУ перевіряє КМІС на сепаратизм через провокативне опитування на Львівщині
У Львівській області СБУ перевіряє інформацію, поширену в Інтернеті, щодо провокаційного "опитування" Київського міжнародного інституту соціології, у якому йдеться про "перспективи регіону" на кшталт "окремої незалежної держави" чи "приєднання до іншої держави".
Про це повідомили в облуправлінні Служби безпеки України.
"Відповідно до попередніх експертних висновків, вказане "опитування" містить окремі ознаки складу злочину, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України. Зокрема, публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України", – розповіли у відомстві.
Наразі СБУ вживає заходів для встановлення усіх причетних до організації провокації та притягнення їх до відповідальності відповідно до чинного законодавства.
Читайте також: Перехідний період обіцяє стати часом абсолютної невизначеності – Портников
"З урахуванням набутого спецслужбою досвіду виявлення і блокування фактів діяльності російських спецслужб проти України, зокрема, спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в нашій державі, закликаємо мешканців регіону не піддаватись на провокації та не сприяти публічному поширенню вказаного "опитування", яке є очевидним елементом ворожої пропаганди", – додали у СБУ.
Своєю чергою генеральний директор КМІС Володимир Паніотто у коментарі Zaxid.net підтвердив факт проведення опитування, проте наголосив, що воно мало на меті виявити ознаки сепаратизму в Галичині.
"Це опитування проводили ми на замовлення тижневика "Дзеркало тижня". Воно навпаки мало на меті виявити прояви сепаратизму, якщо такі є у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Тим паче, ми не поширювали його в інтернеті, а лише наші інтерв'юери особисто опитували людей, а вже вони його фотографували і публікували в мережі", – пояснив він.
Читайте також: Немає протистояння громадян, є початок політичної боротьби – Бистрицький
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки