MENU

Цифрова пам'ять чи цифрове забуття?

759 0

Як правильно, цифрова пам'ять чи цифрове забуття? Чи обидва варіанти одночасно?

Мене цікавить, як це тепер буде. Раніше після смерті митців залишалися їхні архіви, якщо митці були відомі, ними хтось розпоряджався, якщо їх визнавали надвидатними вже після смерті – на ці архіви полювали вже згодом. Це були паперові переважно записи, картини й малюнки, які можуть і 500 років зберігатися.

Читайте також: Наша цифрова пам'ять і минуле, якого не існує

А тепер – що тепер? Чи можете ви знайти файл, написаний три комп'ютери тому? Чи зможете ви його відкрити? Чи читатимуть за 10 років нові пристрої ці формати? Що роблять із архівами митців тепер? Хто опрацьовує ці ґіґабайти пам'яті, хто систематизує ці документи? Чи залишаються придатними до роботи файли на час, коли завершаться всі судові процеси між новими правовласниками?

А звичайні люди – що заведено робити з їхніми файлами після смерті? Хто мусить це зберігати? Чи це відформатовують – і твої файли важливі, доки ти живеш? Чи потрібні вони твоїм дітям, онукам, будь-кому? Чи існують якісь публічні архіви на такі речі? Є хмарні цвинтарі документів померлих людей, цвинтарі ідей?

Читайте також: Постійно творячи нове, ХХІ століття вбиватиме, не помічаючи – філософ

Чи видаляти з телефону номери людей, яких уже нема з нами? Почекають, до зміни телефона, поки самі не загубляться під час чергового невдалого перенесення контактів? А що робити із друзями в соцмережах, там уже є окремі правила, але що нам робити – рука не підніметься відфрендити. А коли їх стане ще більше? Все більше й більше?

Зі зростанням цієї ентропії, з перенасиченням інформацією пам'ять знецінюється і розпорошується. Зберігайте себе на папері. І, напевно, в серцях.

Серця інших – найнадійніший хмарний сервіс збереження інформації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини