MENU

Творці Google і Facebook визнають, що стали жертвами власних винаходів

1505 0

Історія про те, чому ніколи не можна чистити соцмережевих друзів

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Олена Чиченіна, повідомляє UAINFO.org.

Зараз у топі українського "Нетфлікса" – фільм "The Social Dilemma".

Люди, які були причетними до створення Google, Facebook, Instagram, Pinterest, розповідають про те, що вони накоїли.

Чувак, який вигадав фукцію вподобання на ФБ, хапаться за голову: "Коли ми це впроваджували, то керувалися усім найкращим. Хотіли, щоб люди дарували одне одному позитив. Натомість підлітки почали себе вбивати, отримуючи мало вподобань. Ми прийшли до поляризації суспільства, агресії, ненависті людей одне до одного та прямої загрози демократії".

У США, говорять ці люди в інтерв‘ю, зараз є колосальний розрив у поглядах. Прихильники демократів ц республіканців готові прибити одне одного, ніхто не має і мінімального бажання вступати в діалог. Медіа цей розрив підсилюють – люди дивляться ті канали, які ще більше переконують їх у власній правоті. Усі все більше занурюються у свої інформаційні бульбашки і поняття не мають про альтернативні погляди.

Читайте також: Як інтернет робить кожного з нас "трохи більше фашистом". ВІДЕО

Ви дивуєтеся противникам щеплень і ковідовим дисидентам? А в них уся стрічка фейсбука, ютуба, ґуґлівський пошук говорить, що коронавірусу не існує, а щеплення вб‘ють їхніх дітей. Тим часом соцмережі підкидають їм усе більше й більше різних теорій змов.

Важливо в цьому фільмі те, що герої самі ж стали жертвами своїх винаходів. Ось що розповідає дядько, який розвивав маркетингові можливості Pinterest. (Зокрема думав над тим, як змусити людей подовше там сидіти)

Дійшло до того, каже він, що я приходив додому й далі розглядав картинки. Але ж у мене двоє дітей, з якими треба було спілкуватися. Я ж ховався від них у підвалі.

Усвідомивши усю катастрофічність, герої фільму знайшли способи хоч трохи контролювати увесь цей триндець. Вони впевнені, що систему можемо змінити лиш ми самі. Ось і діляться рецептами:

• Не приймайте рекомендацій від ютуба. Завжди обирайте самі.

• Не чистіть стрічку друзів! Не видаляйте людей, думка яких вам не подобається або навіть огидна. Ви свідомо позбавляєте себе розуміння реальності. Якщо ви бачите лиш дописи, які збігаються з вашою позицією – це дуже, дуже погано. Переконайтеся, що отримуєте різну інформацію, бачите різні погляди.

• Видаліть додатки, які просто витрачають вас час. Нубодай частину.

Читайте також: Як Facebook і Google визначають, який контент нам споживати, а який – ні

• Не можете видалити – вимкніть сповіщення к лихій мамі. Про них просто хором говорять.

• Чолов'яга, який працював у Google, зніс його з телефона. Користується Qwant, який не зберігає історії. І нагадує, що є багато розширень для Chrome, які видаляють рекомендації. Сміється, що зараз радить відмовитися від того, що сам і вигадав.

• У налаштуваннях ґуґлу максимайльно зменшіть персоніфікованість

• Перед тим, як будь-що поширити, обов‘язково перевіряйте, зокрема факти. Якщо бачите, що контент має на меті викликати емоції – нашорошіться.

• У їхніх дітей немає соцмереж до старших класів. Ґаджетів – мінімум. Час контакту з ними суворо контролюють. Обов‘язкова умова при цьому – ви самі маєте проводити з дітьми значно більше часу.

• Виносимо всі пристрої зі спальні за пів години до сну.

• Видаліться із соцмереж. Злізьте із цієї голки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олена ЧИЧЕНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини