Чим корисна стручкова квасоля та як її їсти – радить дієтологиня
Як зелена, так і жовта стручкова квасоля (вона ж спаржева) є багатим джерелом фолієвої кислоти, клітковини, багатьох вітамінів і мінералів.
Завдяки великому вмісту фолієвої кислоти квасолю рекомендують додавати у свій раціон вагітним жінкам, а через низький глікемічний індекс, людям хворим на діабет і тим, хто слідкує за вагою. У 100 г вареної стручкової квасолі близько 35 калорій.
Виділяють жовту стручкову квасолю, яка має м'який і вершковий смак та є джерелом калію і фосфору та зелену стручкову квасолю, яка має більш виразний смак, містить трохи більше бета-каротину і фолієвої кислоти.
Читайте також: Корисна звичка, або Поради тим, хто не любить овочі
У стручковій квасолі також можна знайти такі мінерали, як кальцій, цинк, залізо, фтор, мідь, марганець, бор, бета-каротин, вітаміни С і К, у невеликій кількості вітаміни групи B (B1, B2, B3, B5, B6, пантотенову кислоту).
Зелена і жовта стручкова квасоля вирощується для вживання в їжу їстівних молодих стручків. Це виділяє її з усього різноманіття видів квасолі. Також вона не дуже багата білком порівняно з іншими сортами і за своїм складом може бути зарахована більше до овочів, ніж до бобових. Стручкову квасолю можна додавати до супів, салатів, овочевих рагу, робити з нею омлет, подавати в гарнір до м’яса.
Застереження. Квасоля може викликати здуття живота. Хворі з подагрою та сечокам’яною хворобою повинні пам’ятати, що стручкова квасоля, як і всі бобові містить пурини і може викликати загострення хвороби, якщо її вживати регулярно у великій кількості.
Читайте також: Користь, шкода та норми споживання: що необхідно знати про каву
Сира стручкова квасоля, як і решта бобових, містить в своєму зеленому насінні токсичну речовину – фазин. Але вона руйнується і втрачає токсичну дію під час термічної обробки продукту. Тому не слід забувати, що використовувати її можна тільки відварену, тушковану або приготовану на парі.
Корисними властивостями спаржевої квасолі можна користуватися цілий рік. Давайте їсти стручкову квасолю та вживати різноманітні смачні страви з нею.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки