MENU

Заліщук: Референдум про мир із Росією – це дуже небезпечний симптом

1377 5

Голова АП Андрій Богдан (справа) й Володимир Зеленський

Ігри в референдум можна зупинити новим законом про референдум, який давно зареєстрований в Раді.

Референдум про мир із Росією, про ймовірність якого заявив новий голова АП, – це дуже небезпечний симптом. Нова команда поки не сказала, яка стратегія зупинення війни. Які червоні лінії переговорів із Росією та міжнародними партнерами. Яке бачення деокупації та реінтеграції Донбасу. Яке місце в переговорах матиме Крим тощо. Але нова команда вже сказала, що вона може виносити питання про мир на всенародне обговорення. Це антистратегія, коли інструменти підміняють цілі.

Читайте також: Що не так зі скандальною заявою нового голови Адміністрації президента

Чи не через цю заяву заступниця міністра Лана Зеркаль відмовилася від посади радниці президента із зовнішніх справ? Я би не здивувалася.

Демократія – це не те саме, що імітація демократії. Між ними багато схожих зовнішніх ознак, але є одна суттєва відмінність. Це коли лідер ухвалює потрібні державі, часто дуже важкі рішення й переконує народ підтримати їх, навіть коли суспільна думка не найсприятливіша.

Історія зовсім нещодавно дала нам урок. У 2008 році, коли на саміті в Бухаресті Україні та Грузії не дали Плану дій щодо членства в НАТО, наші "друзі" використовувала аргумент, який тоді дуже підтримував Медведчук і збирав референдум проти НАТО, що українці таке рішення не підтримують. Короткозорість наших міжнародних партнерів і деяких українських лідерів вилилася пізніше у дві війни.

Читайте також: Гнилий фундамент закладено: Ківалов, Портнов, Льовочкін і Ко можуть вертатися на державні посади?

На сьогодні в Україні нема ані зовнішніх, ані внутрішньополітичних, ані законодавчих підстав, аби референдум допоміг Україні в ефективному протистоянні російській агресії.

І до слова. Я – одна зі співавторів нового закону про референдум. Цей закон громадянське суспільство творило на заміну узурпаторському законові Януковича кілька років у співпраці з міжнародними партнерами. Напрацьований законопроект якраз убезпечує Україну від проведення будь-яких референдумів, які би могли зманіпулювати суверенітетом України, територіями, кордонами. Його номер 2145а. Якби Рада не торпедувала цей законопроект останні три роки, не було би підстав турбуватися через заяви нового голови АП.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Світлана ЗАЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини